Suyun varlığı ve kullanılabilirliği yaşam için şart, Dünya Çevre Günü

GF Hakan Plastik, 5 Haziran Dünya Çevre Günü için yayınladığı mesajda su kaynaklarının korunmasının önemine değindi.

GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, kullanılabilir temiz su kaynaklarının giderek azalmasının dünyamızın geleceği açısından kritik noktalarda olduğunu, günümüzde yaşanan her türlü kirliliğinin zaten sınırlı kaynaklara olumsuz etkileri olduğunu söyledi.

Dünya Çevre Günü

Batuhan Besler; “Dünya genelinde yaşanan olumsuz koşulların sadece insanlar üzerinde değil, bitkiler, hayvanlar hatta materyallerin üzerinde etkilerini görüyoruz. Suyun hali hazırda asidik bir yapısı var, yağmur suyunun bile. Suyun sertlik derecesi olarak tanımladığımız ve pH olarak belirttiğimiz bu değer 0 ile 14 arası değişiyor. Kaynak sularının pH değerleri içerdikleri maddelere göre oldukça farklılık gösteriyor.

Dünya Çevre Günü

Hızlı nüfus artışı, çarpık kentleşme, yoğun trafik, volkanik ve endüstriyel faaliyetler sonucu oluşan kükürtdioksit, azot oksit, partikül maddeler, ormanların çeşitli yollarla yok edilmesi gibi müdahaleler dünyayı kirletiyor. Yeryüzüne yağış yoluyla inen kimyasal maddeler yer altı, yer üstü ve içme sularına karışıyor.

Aynı şekilde eriyen buz kütleleri mevcut sulara karışıyor. Böylece içme suyundan bitkinin topraktan aldığı suya, sularda yaşayan canlılardan ormanda yaşayan canlılara kadar dünya üzerindeki tüm canlılar etkileniyor.

Biz geliştirdiğimiz teknoloji ve ürünlerle kullanılabilir suyun güvenli ve sağlıklı bir şekilde evlere ulaşıp, kullanımına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Ancak önceliğimiz suyun kullanılabilir yapısını korumak, aslında dünyanın yaşamsal döngüsünü korumak olmalıdır.

Çünkü suyun varlığı ve kullanılabilirliği yaşam için şart. Bu nedenle hükümetler düzeyinden bireysel yaklaşıma kadar hepimize görev düşüyor“ dedi.

GF Hakan Plastik

GF Hakan Plastik: Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: Boru sistemleri (GF Piping Systems), Otomotiv (GF Automotive) ve Makine çözümleri (GF Machining Solutions).

32 ülkede 45 üretim tesisine ve yaklaşık 14.400 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir. GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir.

3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır. 1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir.

Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır. 2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın