Su Tesisatı Servisi ve Elleri,Kafası ve Kalbiyle Birlikte Çalışan Sanatkarlar

Düşük birim fiyatlar ve insan gücü sıkıntısı yaşayan su tesisatı firmaları, son 10 yılda kendini inşaat halindeki binaların tesisatının yapılmasından çok su tesisatı servisi işinde buldu. Su tesisatı firmalarının belini büken düşük kar marjının yansımasından en çok mal sahipleri etkilendi.İş vasıfı düşük ustaların kalitesiz malzeme ile inşaat piyasasında iş yapması su kaçağı ve tıkanıklık sorunlarını günlük hayatımızın bir parçası haline getirdi.

Residence, fabrika ve tesis… gibi  işletmelerinin bünyesinde teknik ekipman bulunması gözle görülebilir arızaların çözümünde pay sahibi olmaya devam etmektedir. Ancak yetkili servis olgusu tıpkı özellikle üretimde başarılı olan Avrupa ülkelerinin iş prensibinde olduğu gibi ülkemizde olgunlaşmamıştır. Kabaca ifade edecek olursak su tesisatı rutin kontrolleri insanlar için fazladan bir masraf olarak görülmektedir.

su tesisatı servisi

Neden Kurumsal Su tesisatı Firmaları?

Günümüzde su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, petek temizliği yapan firmaların bir çoğunun kökeni zaten inşaatlarda tesisat işleri yapan kişilerdir. Bir o kadarda sermaye kazanımı edinmiş ancak su tesisatının yapılması ve kontrolleri… için gerekli bilgi, tecrübeye sahip olmayan firma mevcuttur.

Ülkemizde herkes arabasının bakımlarını aksatmamaya özen göstermektedir. Ancak arabasına titizlikle bakan insanlarımız, hayli kabarık emlak bedellerinin ödendiği ev ve işyerlerinin su tesisatı bakım ve tamiratları için ödedikleri ücreti maalesef gereksiz görmektedir. Kurumsal su tesisatı firmalarının sizlere sunduğu hizmetin altında nitelikli işçilik, garanti ve teknolojik yatırım yer almaktadır.

Tesisat hizmeti alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Özellikle internet üzerinde hizmet alımlarında su tesisaı servisi ile bütün detayları görüşmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sizden ekstra ücretler talep edilir ve evdeki hesap çarşıya uymaz. Akabinde ve detayında su tesisatı servisinin vermiş olduğu hizmetin garantisi en önemli husustur.

Yapılan tespit veya tamirat işlemlerinin faturası ve detaylı dökümanını mutlaka alınması gereklidir. Aksi taktirde bugün hizmet aldığınız firmadan yarın yetkili bir isim karşınızda bulumazsınız. Her piyasada olduğu gibi su tesisatı servisi işi yapan firmalar arasında bilinenin aksine büyük bir rekabet söz konusudur. Bu rekabet ticaret ahlakının dışına çıkınca maalesef yine zarar mal sahipleri olmaktadır.

Ucuz fiyata su tesisatı servisi hizmeti 

Her işin piyasada kabul gören bir bedeli vardır. Bu bedelin altında çok düşük fiyatta hizmet veren firmalardan kesinlikle uzak durunuz. Bir doktora, avukata ya da muhasebeciye verdiğiniz para karşılığında mal almadığınız için verilen hizmetin sonucunu sonraki aşamalarda görürsünüz. Tıpkı su tesisatı servisi işi yapan firmalarda bu şekildedir.

Yapılan işte garanti konusunun önemi burda öne çıkmaktadır. Verdiğiniz para karşılığında su tesisatı arızanız tespit veya tamir edilmektedir. Evinize gelen ustanın iş konusunda yeterliliğini ancak kurumsal hizmet alarak garanti altına alabilirsiniz. Değerli dostlar yeni bir ayakkabı veya gömlek almıyorsunuz. Burada söz konusu olan evinizin veya işyerinizin su tesisatı yani kalbinin yarısı. Çeşitli kelime oyunları ile veya arıza tespit ücretinin düşük tutulup evinize gelindiğinde artan ücretler yerine daha net bir firma ile çalışmanız en doğrusu olacaktır.

Bu bağlamda su tesisatı sektöründe faaliyet gösteren meslektaşlarımızdan da ricamız şudur ki; hiç kimse tarlayı ekmeden biçemez. Ardımızda bıraktığımız iş ve yetiştireceğimiz kişiler bizlerin eseridir. Bunu gerek sektörde iş yapan yöneticiler olarak kendimiz, gerekse sahada ki personellerimize empoze etmeliyiz. Son vermeden önce;

Yalnız Elleriyle çalışan insan İŞÇİ‘dir.
Elleri ve kafasıyla birlikte çalışan insan USTA‘dır.
Elleri,kafası ve kalbiyle birlikte çalışan insan SANATKAR‘dır.
Su tesisatı sektörü için nice sanatkar kişiler yetiştirebilmemiz dileğiyle esenlikler.

Kaynak: Filtes Tesisat

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın