0 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (22 puan) tarafından
Merhaba. Ne zaman duş kullanılsa duşakabinin fayansa bitişik köşe tarafının altından su geliyor. Çıkan suyun miktarı her duşta aynı olmuyor. Bazen sanki 1 bardak su dökülmüş kadar çıkıyor bazen banyodaki halım su içinde yüzüne kadar. Kendimiz silikon çektik ama bir değişiklik olmadı. Sebebi doğru silikonu seçememiş olmamız veya yeterince beklemememiz olabilir mi? ,Yaklaşık 10 saat bekledi ve derby marka silikon kullandık,

Banyonun nazaran daha az zarar görmesi için duş almadan önce duşakabinin köşesine vileda koyup öyle duş alıyoruz. Genelde vileda çıkan suyu çekmeye yetiyor. Daha sonra viledayı kaldırıp kurutmaya bırakıyoruz. Sizce bu su alt komşuma geçer mi? Alt komşuma geçmesi dışında bir endişem yok. Yazın banyoda değişiklikler yapmayı düşünüyorum. Yaza kadar bu şekilde dayanır mı?

Teşekkür ederim..

1 cevap

+1 oy
(1.1k puan) tarafından
Merhaba,

Konutların  wc ve banyolarının bulunduğu kısımlar, mimaride ıslak zemin tanımıyla adlandırılır, döşemeleri düşük döşeme adı ile tanımlanan 30-40 cm yapılabildiği gibi, binanın imalatına bağlı olarak bu son zamanlarda bazı projelerde yapılmadığını gördüm, her iki hal içinde tabanın su sızmalarına karşı membran ile kaplanmışsa mesele yok ama kaplanmamışsa, gerek fayansların kılcal çatlaklarından sızan su komşunun tavanında kabarmaya sebep olabilir, bunu da sizin gidermeniz şart olur. Ama size fayansların suya maruz kalan kısımlarını cam suyu tabir edilen şeffaf kimyasal sürüp kurumasını beklerseniz problem muhtemelen giderilecektir.

Size tavsiyem banyonuzu yeniden yaparken, duşa kabin olarak yeni tip tekneli, etrafı tamamen kapalı tiplerini seçmenizi tavsiye ederim. Islak zeminlerde yer süzgeci ve fayansa(zeminin), fuga malzemesi ve fayans yapıştırma harcının kaliteli olması en alt beton zeminin şapının ve su kesici tabakanın konması ıslak zeminler için şarttır. Saygılarımla.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde Munip (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde sabri çetin (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde sadullah (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde Burcu (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde Adana01 (22 puan) tarafından soruldu

513 soru

610 cevap

262 yorum

687 kullanıcı

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...