0 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (22 puan)
Yeni taşındığımız 9 katlı binanın 8. Katında oturuyoruz. Müteahhit göstermelik bir hidrofor sistemi kurmuş ama çalışmıyormuş 2 yıldır pek de ilgili değil hala. Yani o konuda ümitli değilim.

Dairemdeki su basıncı düşük, kombi sık sık basınç uyarısı vererek kapanıyor. 1,2 bar seviyelerine çok nadir çıkıyor. Sıcak su bir gelip bir gidiyor. Bu konularda deneyimsiz olduğum için araştırarak bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ve sitenize de böyle denk geldim.

Hidromat denen bir sistemden haberim oldu yine siteniz vasıtasıyla. Daireye gelen tesisata bağlanan ve bu şekilde suyun tazyiğini artıran küçük bir aparat anladığım kadarıyla. Dün tanıdık bir usta gelip daire girişindeki tazyiğe baktığında fena değil falan demişti. Bu aleti alıp girişe bağlattığımda en azındam tazyik kombinin 2 barları görecek kadar artar mı? Bir de bunu herhangi bir sucu bağlayabilir mi yoksa nereye bağlatabilirim. Teşekkürler.

tekzen.com.tr/pedrollo-easy-small-i-hidromat-2796978

1 cevap

0 oy
(1.2k puan)
Merhabalar,

Binada hidrofor varsa öncelikle özelliklerini (debi ve basınç kaybı) kontrol ediniz. Eğer uygun debi ve basınçta ise hidroforu aktif etmek en doğrusudur, kat bağlantılarına da (özellikle alt katlar) basınç düşürücü koyarak devreye aldırmanız daha doğru olur.

Eğer hidrofor devre dışı, çalıştırılacak durumda değil veya tamir masrafı kat malikleri tarafından karşılanmıyor ise, bina şebeke suyu basıncı ile çalıştığından kat bağlantı hattınıza hidromat ekleyerek daire kullanma suyu basıncınızı uygun basınca ayarlayabilirsiniz.

Montaj işlemini de ilgili ürün teknik servisi veya yetkili tesisat firmalarına yaptırmanız en doğrusudur.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
2 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde pasa (22 puan) sordu
...