0 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (23 puan) tarafından
10 katlı 20 daireli binada 6.kattan sonra debi düşüyor diye 3 tonluk dikey karmod marka polietilen depo monte ettik. 10. Kata su hiç gelmiyordu.Sorun devam ediyor. Depo tesisatı ve hidrofor da hangi testleri yaparsak sorunu çözebiliriz.Hidroforda hangi arızalar olabilir, nasıl çözeriz. İlginize teşekkür ederiz. İyi mesailer

3 Cevaplar

+1 oy
(33 puan) tarafından
Pompa emişinde veya tesisatta hava vb. sorun yoksa hidrofor pompasının etiket bilgilerini kontrol etmenizde fayda var. 5 bar'dan az olmamalı diye düşünüyorum.
(23 puan) tarafından
İlginize ve teknik bilgilerinize en içten duygularla müteşekkirim. Tesisat havasını kontrol ettirip, 5 barlık yeni bir hidrofor alabiliriz. Bu apartman 2 bloklu bir sitedir. 5 barlık, sessiz, iyi ve uygun fiyatlı bir öneriniz olursa e-posta veya 05323739003 'le ile iletişime geçebilirsiniz. İyi mesailer. Selamlar.
+1 oy
(1.6k puan) tarafından
Merhabalar,

Hidrofor debi ve basınç kaybı değerlerinizi ve ana hat boru çapınızı iletebilirseniz daha net çözümler üretebiliriz.

Normal şartlar altında kritik basınç kaybı hesabı yapılarak net debi ve basınç değerleri hesaplanmalıdır ancak yaklaşık olarak değerler aldığımızda 5 m³/h Halt:55 mSS Hüst:70 mSS 500 lt Genleşme Tanklı tam otomatik paket tip frekans konvertörlü hidrofor (1asil+1yedek) öngörülmelidir.

Kat branşmanlarına da özellikle alt katlarda basınç düşürücü vana koymanızda fayda görülmektedir.
(23 puan) tarafından
Bu önerinizi hemen değerlendirelim. Bu bilgi ilk olarak sadece sizden geldi. İlginize ve teknik bilgilerinize en içten dileklerimizle teşekkürler. İyi mesailer. Selamlar.
0 oy
(1.3k puan) tarafından
merhaba,

sorunuza cevap veren arkadaşlar;  sizden  kısa bazı bilgi istemişler,ama siz sadece verilen cevaptan, basınç değerini alaraktan çözüme gitmek istiyorsunuz.aslında herşeyden önce mevcut hidroporun  etiketindeki değerleri lütfen tetkik ettirin,ayrıca denge tankı ve devreye girişleri ayarlıyan basınç şalterini kontrol ediniz.teknik kişiliğe sahip olmadığınızı düşünerekten hidraforunuzun yeni mi?yoksa eski mi?olduğunu bilmiyorum.ama ben sizi yerinizde olsan yetkili servisle temas kurmanızı tavsiye ederim.çünkü evinizin tesisat projesi bulunmalı,seçilen hidrafor ile mevcut hidrafor arasında fark olup olmadığını görmelisiniz.size bazı tavsiyelerim olacaktır. 1-sitenizin tek merkezden beslemeyi düşünüyoranız,yeni hidraforunuzun karakteristikleri şöyle olmalıdır. < H=55-60MSS ,Q=5-7M^3/H  > OLMALIDIR.dik tip -en az iki veya 3 pompalı seçilmesinde faydalı olur.denge tankı V=200-250lt değiştirebilir memranlı olmalıdır.sistem üç pompalı olacak iki pompa site ihtiyacını karşılarken,üçüncü pompa yedek olacaktır.  yedek pompanın devreye alınması; pako şalter veya arıza durumunda kontrol panosu yedek pompayı otomatik olarak devreye alınacaktır.sitenin su ihtiyacında süreklilik temin edilmesi şarttır.2-sitenizin bloklar arası mesafeyide düşünerekten size uygun çözüm sundum.3-boşuna yatırım yapmadan servis ile temasa geçilmesi faydalı olabilir.oda gelecek elemanın bilgi tecrübesine bağlı tabiki.   saygılarımla.04/08/19.

not:bahçeniz varsa onunda ihtiyacının düşülmesi şarttır.piyasada;baymak,alarko,demir döküm,alfen,wilo ,sumak vs . gibi bir çok firma imal etmektedir.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
Yangın Tesisatı kategorisinde seyit ibrahim macit (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
Genel Sorular kategorisinde Alper83 (25 puan) tarafından soruldu
...