0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (22 puan)
Isıtma Soğutma Tesisatlarında havanın hızlı bir şekilde tahliye edilmesi için hattın en üst noktasına konulan hava tüplerinin kapasitelerini belirlerlen hangi kriterler baz alınır ve nasıl hesaplanır ?

1 cevap

0 oy
(621 puan)
merhaba,

sorunuza yardımcı olacak şekilde şöyle cevap vermek icap etmektedir.ısıtma sistemi sıcak sulu ve açık sistem ise su kayıpları sebebiyle su takviyesi ve açık genleşme tankı sebebiyle ısıtma suyunda daima erimiş vaziyette hava ve diğer gazlar bulunması doğası icabıdır.bu yüzden sistemin içindeki gazların korozyonunun azaltılması için su içindeki çözünmüş olan gazların sudan uzaklaştırılması korozyonun azaltılması için otomatik şamandralı hava ve gaz atıcılar ile tesisatın içindeki suyun miktarına bağlı olarak  hava tüpleri kullanılmaktadır.hacımları v=10. 20, 40 lt olaraktan dizayn edilir. sitemizdeki çıkan makale ve ısısan dökümanlarını okuyunuz.saygılarımla.04/08/ 19.

 NOT.havanın sudan ayrılması için su hızının 0.5m/sn altında  olacak şekilde hava ayırıcılar dizayn edilir,piyasada eniyisi alman firmalarının  yaptığı kaliteli hava tutucu+pislik tutucu  kombine sistemlerde kullanılabilir.
...