0 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (22 puan) tarafından
İyi günler birinci katta oturuyorum tam altta hidrofor dairesi var 14 katlı bina hidrofor çok sık çalışıyor ve çalışırken küt diye zemine vurup çalışıyor kapanırkende aynı ses hidrofor ses yalıtımlı kutuya alındı ama yine uğultu var ayrıca aşırı duvar içinden uğultu tazzik su sesi geliyor üstü katlara tazzik gitmesi için derece yükseltiliyormuş çok parçalar deyişti servis ve tesisatcı da baktı ama bu seslere çözüm olmadı ne yapabiliriz teşekkürler

1 cevap

+1 oy
(1.3k puan) tarafından
Merhaba,

Sorunuzda daha ziyade şikayetlerinizi gündeme getirmiş bulunmaktasınız. Ancak problemin çözümü için hiçbir teknik veri vermemiş durumdasınız, size tavsiyelerimiz sadece varsayımlara dayanacaktır ki bu metotla da <turnayı gözünden vurmak zordur.>

Sizin sisteminizin yani temiz su tesisat şemasının bilgili ve ehli bir proje müh. tarafından yerinde kontrol ve hesaplama ile tatbikat arasındaki farkların olup olmadığının tetkiki hususu ana kaidedir. Seçilen hidroforun bakımı ne zaman yapılmıştır, ayrıca hidroforunuzun tipi nedir? Pompanın dik tip  olması, otomatiğin (basınç farkının) uygun ayarlanmış, kaliteli olması şarttır. Ayrıca denge  tankının istenilen büyüklükte ve membranının sağlam olması ve ön hava basıncının doğru ayarlanmış olması şarttır.

Hidroforların denge tanklarının havası suya geçeceğinden hava ikmali yapılması şarttır. Size gene son tavsiyem, bilgili teknik elemanın kontrol ve tavsiyesine ihtiyacınız vardır. Saygılarımla. 09/07/19.

Not: Sorunuzun altında yazılı olan makaleleri lütfen iyice okumalısınız. Hidroforun çalışma prensibini öğrenmelisiniz? Size faydalı olacaktır.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde Mürsel (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde aeg (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde Tuncay Altınay (23 puan) tarafından soruldu
...