0 oy
Tesisat Hesapları kategorisinde (63 puan) tarafından
Merhabalar ;

Projelerimizde müşteriden talebi üzerine sıvı karbondioksit prosesi talep etti. Projede karbondioksit depolanacak.Depodan çıkan likit karbondioksit gaz haline getirilip , gaz olarak ilgili mahallere gönderilecektir. Bu konu hakkında birkaç firma ile görüştüm lakin tatmin edici cevaplar alamadık. Konu hakkında bilgisi olan kişi ya da firma varsa desteklerini bekliyorum.

Elinizde varsa devre ekipmanları, akış şeması vs paylaşabilir misiniz.

1 cevap

0 oy
(1.1k puan) tarafından
Merhaba,

Sıvı endüstriyel gaz satan firmalar aynen azot, argon gazı satan firmalar depolama tankı ile gazda satıyorlar. Bu yüzden adı geçen firmalar hem ekipman hemde gaz satmaktadır.

Sizinde belirtiğiniz gibi sistemin boyutlandırmasında ve ekipman alımında temas kurmalısınız. İnternetten adreslerini bulabilirsiniz. Belki habaş vs. size faydalı olabilir. Adı geçen firmalardan teklif alarak teklifinize baz teşkil edecek bilgilere sahip olabilirsiniz train el kitabına bakmanızı tavsiye ederim.

Ben olsam spesiyal firmalarla dirsek temasında bulunursanız iyi olur. Ben olsam o firmalarla teknik bilgi alışverişinde bulunmanız,yanlış yapmanızı önleyecektir. Saygılarımla.04/07/19
 

Not: Sizi şemanız, tıpkı sıvı doğal gaz gibi olacaktır. Depolama+doldurma sist.+evaperatör (buharlaştırıcı) +siteme gönderim gibi ana hatlardan ibarettir. Tabi otomasyonu da unutmamak kaydıyla. Spesiyal bir konu bilgili kişilerle temas, literatür araştırması ile boru tesisatı işin bildiğin gibi önemli konu başlıklarıdır.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
Tesisat Hesapları kategorisinde Kadir KIPCAK (22 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
Tesisat Hesapları kategorisinde zeynel (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde gumusmak (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap

504 soru

606 cevap

258 yorum

674 kullanıcı

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...