0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (33 puan) tarafından
Merhaba

Başlıkta saydığım bu oringlerin dayanım aralıklarını değerlerini biliyoruz tamam ama elimize aldığımızda hangisi hangi malzeme nasıl ayırt ederiz ? veya ayırt edebilir miyiz ? Yardımcı olur musunuz çok teşekkürler.

1 cevap

0 oy
(1.1k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Merhaba,

Ben sizin yerinizde olsam, yukarıda ana maddesi sayılı o-ringlerden birer tane numune bulur ve bir kutunun içine markalayarak koyarım, ayırt ederken ve mukayese etmenizde faydalı olabilir.

En iyisi ama bunların içinde elastilikleri ve yüzey şekilleri birbirinden farklı olmaktadır. Elinizde kantitatif bir metot olmadan, kalitatif olarak ayır etmeniz artık sizin yeteneğinize kalmaktadır. Birde imalatçılarla bilgi alışverişinde temin edilecek bilgilerde önemli olabilir. Çünkü bu onların ayırt  etmeleri için tanımaları size göre daha iyi olabilir. Ama en iyisi herhalde fiziksel ve kimyasal metotlarla ilgili literatür araştırmanız faydalı olabilir. Saygılarımla. (Aslında benimki bir tavsiye, en iyisini ve pratiğini deneme, yanılma metodu ile tecrübenizin artmasıyla isabetli karar vereceksiniz.) 29/06/19

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde Cansu (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde Rüya (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
+1 oy
2 cevap

513 soru

610 cevap

262 yorum

686 kullanıcı

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...