+1 oy
Klima Tesisatı kategorisinde (23 puan)
Merhabalar,

Öncelikle tesisat konusunda bu kadar detaylı bilgi ve online hesapları sunduğunuz için sizlere ve ekibinize çok teşekkür ederim.

Vrf seçimi ve boru çapı hesabı için Daikin ve Mitsubishi firmalarının programlarını incelemeye çalışıyorum, eğitim videolarından izlediğim kadarıyla mitsubishi firmasının programı e-solution daha anlaşılır ve pratik duruyor. Ancak programı indirdiğimde şifre talep etti, şifreyi siz mi gönderiyorsunuz, nereden alabilirim?

Teşekkür ederim.

1 cevap

+1 oy
(1.2k puan)

Halim Bey merhaba,

Öncelikle güzel düşünceleriniz için biz teşekkür ederiz, yardımcı olabiliyorsak ne ala. Konu ile ilgili olarak da E-solution programı Mitsubishi Heavy firmasının vrf seçim programı olup E-solution ile detaylı bilgi VRF Bakır Boru Çapı Hesabı, İç Ünite Seçimi ve E-Solution Eğitim Videosu makalesinde verilmiştir.

Şifre ile ilgili olarak da Program indirme ve kurulum işlemi sonrası e-posta adresine dayalı ücretsiz şifre gönderilmekte olup, program kullanımını gönderilen şifre ile sağlayabiliyorsunuz.

Şifre formuna ulaşmak için programı açınız şifre girişinin altında Mitsubishi Heavy Firma form sayasına ait link bulunmakta olup ilgili linki açtığınızda "şifre talep formu" na ulaşacaksınız. Geçerli e-posta girişi ve diğer bilgileri de kabaca doldurduktan sonra e-posta adresinize şifre gönderilecektir bu doğrultuda programı aktif edebilirsiniz.

Ayrıca programın son güncel versiyonunda dil seçimi ile ilgili "Bu DataTable'a ait 'CoolingOutdoorWB' adlı bir sütun zaten var." uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Yeni güncel e-solution programında bilgisayar biçim ve konum dil kaynaklı sorun söz konusu oluştuğundan bu hatayı vermektedir. Çözüm için yapmanız gereken Denetim Masası/ Dil sekmesinde Tarih, Saat ve Sayı Biçimlerini Değiştir linkine tıklayınız. Açılan pencerede Biçim kısmını İngilizce (Amerikan) olarak ayarlayın, Konum Sekmesinde ise "Amerika Birleşik Devletleri" olarak seçiniz. Daha sonra programı tekrar açtığınızda sorun ortadan kalkacaktır. Program kullanımı sonrası  aynı şekilde biçim ve konumu Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz.

Konuyla alakalı yeni güncel sürümde bu geçici hatayı kaldıracaklarını belirttiler. İyi günler dilerim.

...