+1 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (23 puan)
Yaklaşık 11 senelik Deha stokerli kazanımız var. Önceden yakıcımız olduğu için biz ilgilenmiyorduk. Şu anda kendimiz yakıyoruz. Sizden bir ricam var. Bu makinenin ayarları nasıl olmalı. Panel üzerinden "uyu" ayarı var bu kaç olmalı mesala? Birde "Bek" ayarı var bu kaç olmalı? 90 metrekare evde 8000kcal kömür yakıyoruz 42 derece de yakıyoruz ev çok ısınıyor çünkü kazan yanmaya başlayınca 50 dereceleri buluyor. Bir türlü yakıt süresini paneli anlamadığımızdan tam olarak yapamıyoruz servisi olmadığından dolayı firmada bizimle ilgilenmedi. Yardımlarınızı rica ediyorum.

1 cevap

0 oy
(611 puan)
Merhaba,

Sorunuzdaki hususlar için size faydalı bilgiler verebilmek için internetten imalatçı firmanın web sitesini ziyaret ettim,şimdi size bazı sorularım olacak,lütfen cevaplar mısınız?

1- İmalatçı firma ile temasa geçerek sizin kazanınızın; tip,seri no,imalat yılı gibi bilgilerle temasa geçmenizde fayda var.! size yakın ildeki servisi tavsiye ederler en azından, çünkü firmanın Bulgaristanda bile satış yeri olduğuna göre,firma  Konya menşeli ve ürün paleti de oldukça geniş. Köklü firmaya benziyor.

2- Sizin sorununuz kontrol panelini tam  tanımamaktan geliyor. Bunu en iyi sizin kazanınızın kullanma ve bakım talimatını okuyarak kazanı tanırsanız. Problemlerinizi öncelikle siz çözebilirsiniz.

3- Sitemizdeki benzer kazan problemleriyle ilgili gerek makale, gerekse izleyicilerin sorularına verilen cevaplar var. Bunları okursanız,kazanınızda daha önce dikkatinizi çekmeyen birçok hususun da cevabını bulacaksınız. Size buradan verebileceğimiz durma-çalışma değerlerini ayarlaya bilmeniz için otomasyon panosunu kullanabilebilmelisiniz.

4- Sorunuzdaki fazla ısınma probleminin çeşitli sebebleri olabilir. Sensörlerden kaynaklanabllir ve kazanınızı uzun duruştan sonra bakım yaptınız mı? Herhalde bunu en iyi siz bilirsiniz. Kurucu  ve imalatçı firma ile temas kurarak tekrar servis isteyebilirsiniz. Çünkü imalatçı firmanın yurt içi gezici servisi muhakkak vardır.

Saygılarımla.05/02/19
...