0 oy
Klima Tesisatı kategorisinde (32 puan)
Kışın D.Ü-> Evap  İ.Ü->Kondenser(Klimalarda Isıtma modu).Lakin tdış:7C-->5C--->0C-->  olduğu zaman klima defrostta(D.Ü Kondenser--İ.Ü evap oluyor) geçmektedir.
3 yollu vana gaz akış yönünü değiştirerek(sıcak akışkan) buz çözme işlemi  başlar.D.Ü rezistans olan Heatpump klima sistemleri varmı?.D.Ü defrost sensörünü yanıltmak kışın defrost süresini azaltırmı?

1 cevap

0 oy
(30 puan)
Merhabalar;

Defrost dış ünitenin konumlandığı dış ortam sıcaklığına bağlı olmakla beraber dış ortan nem miktarı defrostu etkilemektedir. Örnek olarak -10 ° C dış ortam sıcaklığında düşük nem seviyesinde defrosta geçme sıklığı -4 °C nemli dış ortama göre daha azdır.

Defrost a geçme sıklığı ve süresi dış ortam sıcaklık ve nemi ile ilgilidir. Dış ortam özelliği değişmediği sürece (küresel ısınma vb.) defrost süresi ve defrost sıklığı değişmeyecektir.

Gelişen teknoloji ile sürekli ısıtma özelliği olan dış üniteler üretilmiştir. Dış ünite özellikleri markadan markaya değişmektedir. Kimi markada defrost süresince iç ünite ısıtma yapmamakta, kimi markalarda kapasite düşüşü olmasına karşın defrost esnasında iç ünite ısıtma işlemine devan etmektedir.
(32 puan)
siteye teşekkür ederim.
...