+1 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (65 puan) tarafından
Merhaba,

Vrf express programı eğitim videonuzu izledim öncelikle çok teşekkür ederim çok faydalı oldu benim için. Ancak kafamı karıştıran konu diyelim iç ünite ekleyeceğiz bir odaya, 5 tane iç ünite olduğunu düşünelim. Videoda her ünite için farklı mahal no girilerek işlem yapılmış. Tek mahal no girip bunun üzerine iç üniteleri eklesek daha doğru olmaz mı?

1 cevap

0 oy
(1.7k puan) tarafından
Merhaba,

Daikin Express programında bir mahal için birden fazla iç ünite olması durumunda programda her iç ünite için tek mahal yazıldığında oda içerisindeki iç ünite kapasitelerinde farklı seçilebiliyor. Örneğin;

B1 mahali için 20 kw yük söz konusu 5 adet koymak istiyorsunuz, program Mahal adı B1 olacak şekilde 5 adet 4 kw ısı kazancı girerek iç ünite eklediniz, program otomatik enerji performansını dikkate alarak 4 tanesini 4,5 kw 1 tanesini 2,2 kw lık ekleyebilir. Bu durumda 4 tanesi aynı 1 tanesi farklı kapasitede cihaz seçilmiş olacaktır. Ancak mahal içerisinde uygulamada karışıklık söz konusu olmaması için  aynı mahalde aynı kapasite cihaz eklenmesi durumu dikkate alındığında programı bir nevi kandırmak adına 5 adet iç üniteyi tek mahal için 5 adet ayrı mahale ekliyormuş gibi programa tanıtıyoruz. B1-1, B1-2 gibi. Bu durumda bir mahalde aynı kapasitede iç üniteler olmuş oluyor. Tabi burum daikin express programında söz konusu. Örneğin E-solution programını kullanmanız durumunda böyle bir durum söz konusu değil, tek mahal girişine göre iç ünite adedi doğrultusunda kapasiteyi vermektedir.

Daikin express programının sunduğu bu özellik teorik olarak doğru ancak pratikte uygulamada sıkıntı oluşturabileceğinden eğitim videosunda bu şekilde açıklanmıştır.
(65 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim çok yararlı oldu

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde sibermüh. (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde Senna (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap
0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde BUR-ÇA İNŞ. (23 puan) tarafından soruldu
...