+1 oy
Genel Sorular kategorisinde (29 puan)
Merhaba,

Okul, hastane gibi yapılarda dış bina çıkışlarında paslanmaz veya galvenizli plakalı bir parça yerleştirilmesi gerekiyor. Yurt dışında tanımı ; Sleeve, Puddle veya penetrasyon kolu veya bileziği olarak geçiyor. Binanın duvar ve kat geçişlerinde yine sleeve, kılıf boru ile  borular geçiriliyor.  Yangın zonları için özellikle yangına dayanıklı yine aynı kılıflara ilave yangın izolasyonları ile kılıflar uygulanmakta. Eskiden beri beton su depolarındada bu tür imalatlar yapılmaktadır. Fakat sanırım piyasada bunlar ile ilgili bir karışıklık söz konusu. Konuyu toparlarsak; Hangisi nerede, hangi isimde,özelliği nedir ve paylaşa bileceğiniz bunlara ait detaylar var mıdır? Teşekkürederim.

1 cevap

+1 oy
(420 puan)
Merhaba,

Sorunuzda çok iyi bir mevzuya temas etmişsiniz ancak piyasadaki satıcılarla, ihtiyaç sahipleri arasında bilgi eksikliği sebebiyle meydana geldiğini sizde söylüyorsunuz. Teknik elemanı eğitseniz bile satıcıyı hele Türkiye gibi yerde eğitmek imkansız olduğunu sizde taktir edersiniz. Ancak evrensel metot olan teknik resim kaidelerine uygun hazırlanmış skeç resimde <piyasada> satın alma fişine eklendiği taktirde meydana gelebilecek karışıklık ve yanlış anlamaların önüne geçecektir.

Saygılarımla.20/01/2019

267 soru

322 cevap

184 yorum

318 üye

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...