0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (28 puan)
Selamlar, saygılar.

Sorum dijital programlanabilir radyatör termostatı vanaları ile ilgili olacak. Bu konuda uzman değilim ancak şahsi araştırmalarım neticesinde piyasada satışta olan pek çok çeşit olmasa da farklı marka ve modellerde ürünler gördüm. Profesyonel olarak düşünceniz nedir bu ürünler hakkında? Gerçekten bu ürünler ile tasarruf sağlanabilir mi? Konu hakkında aydınlatıcı bilgi paylaşabilrseniz sevinirim. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

1 cevap

0 oy
(1.1k puan)
Merhabalar,

Bağımsız, akıllı elektronik ve programlanabilen bir radyatör termostatıdır. Çoğu insana uygun şekilde tasarlanan P0, P1 ve P2 adlı önceden yüklenmiş programlar ile birlikte gelir bu programlar marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Bu programlar günün farklı saatlerinde evde farklı sıcaklık derecelerinin seçilebilmesini sağlar. P0 tüm gün boyunca aynı sıcaklığı korurken, P1 ve P2 enerji tasarrufu sağlamak amacıyla sıcaklığı önceden belirlenen sürelerde azaltır ve evde insan varken ısıtma durumunu ailenin yaşam tarzına uygun olarak düzenler.

Odadaki sıcaklığın önemli ölçüde düşmesi durumunda valfı kapatan ve böylelikle ısı israfını önleyerek ısı kaybını azaltıp verimi yükselten bir açık pencere fonksiyonuna sahiptir.

Temel özellikler:

▪ Enerji tasarrufu

▪ Kurulum kolaylığı

▪ Çalıştırma kolaylığı - sadece üç düğme

▪ Yüksek konfor düzeyi

▪ Açık pencere fonksiyonu

▪ Valf egzersiz fonksiyonu

▪ PID kontrolü (hassas kontrol)

▪ Adaptif öğrenme

▪ Ayarlanabilen sıcaklık geri almalı haftalık programlar

▪ 2 yıllık pil ömrü

▪ Min./Maks. sıcaklık sınırlama

▪ Çocuk kilidi

▪ Tatil/dışarıda fonksiyonu

▪ Donmaya karşı koruma

▪ Arka aydınlatmalı ekran

▪ Değişken ayar noktaları ve günde 3'e kadar geri alma periyotları

267 soru

322 cevap

184 yorum

318 üye

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...