0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (28 puan)
Selamlar, saygılar. Buradaki yardımlarınız için öncelikle teşekkürler. Sorum şu şekilde:

300'e yakın dairenin olduğu bir sitede oturuyorum. Dairelerde kalorimetre var ve herkes kullandığı kadar ısınma ücreti ödeyecek denilmişti ancak bazı cihazlar arızalı diyerek tüm faturayı daire sayısına bölmüş. Bir iki ay böyle devam edeceğini belirtiyorlar. Geçen senelerde de benzer şekilde olmuş.

Böyle bir hakları var mı? Bunu aylarca yapabilirler mi? Bu ısı pay ölçer veya kalorimetre yerine başka sistemler kullanılamaz mı?

1 cevap

0 oy
(420 puan)
merhaba,

  ben sizn yerinde olsam fahiş bir ısıtma tutarı gelmemişse bu mevzuda fazla hasas olmayın. ama yönetime yazılı olarak dilekçeyi  iadeli -tahhütlü gönderip size cevap vermelerini bekleyin   <  ama burası türkiye . hizmeti veren görevinin bilincinde olsa, .nerde öyle insanlar ..!>,eğer işi savsaklarsa ozaman noter kanalıyla ücretlendirme sisteminin tamirini  ve, veya düzgün şekilde çalıştırılmasını  isteme  daire maliki olarak hakkınızdır.ücretlendirme sistemini düzeltmek ve rasyonel şekilde çalıştırmak onların ana görevidir.sizinde ana göreviniz nasıl onlara   düzgün şekilde aidat ödemek le yükümlüseniz .ama türkiye de<  hak-hukuk > aramak     biraz uzun sürer ama sonunda kazanırsınız.sabırla üzülmeden haraket etmek bence<  gerek ve yeter şarttır> .benim  size tavsiyem bu olabilir.sonunda tedirgin olması lazım gelen yönetimdir.çünkü görevleri gereği ücret alıyorlar  işlerini  yapmakla yükümlüdürler. diğer tavsiyem ise yıllık kat malikleri toplantısında birkaç komşuyuda yanınıza alarak şikayetinizi dile getirebilirsiniz.. saygılarımla. 15/11/2018

267 soru

322 cevap

184 yorum

318 üye

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...