0 oy
Isı Yalıtımı kategorisinde (29 puan)
Merhaba arkadaşlar yeni bir bina yaptırıyoruz. Bina için ısı yalıtımında sprey poliüretan  uygulamasını yaptırmayı düşünüyoruz. Bu konu hakkında bilgili arkadaşlar var ise tavsiyelerini bekliyorum.

3 Cevap

0 oy
(34 puan)
 
En İyi Cevap
Sprey poliüretan köpük uygulaması ısı yalıtımına tercih edilen en iyi uygulamadır. Püskürtülerek uygulandığı için tüm gözenekleri doldurur sprey poliüretan uygulaması için istanbulda GÜRPOL olarak biz hizmet veriyoruz. Dilerseniz web sitemizi inceleyebilirsiniz.
0 oy
(29 puan)

Sprey poliüretan uygulaması gelişmiş ülkelerde başta inşaat sektörü olmak üzere bir çok sektörde yaklaşık 50 yıldır aktif kullanılan, ülkemizde ise özellikle son 10 senedir pazar payının %80 nine sahip olan inşaat sektöründe temel perde betonlardan çatıya hemen her noktada kullanılan bunun yanı sıra fabrika çatılarında, soğuk hava ve kuru gıda depolarında  hayvan barınaklarında boru ve tank yalıtımında gemi ve yatlarda kısacası ısı yalıtımı gerektiren her noktada sprey poliüretankullanılmaktadır. Isı yalıtımında insanların poliüretan uygulamasını tercih edilmesinin en büyük sebebi ısı iletkenlik katsayısıdır. Uygulama düşük bir ısı iletkenlik katsayısına sahip olup alternatif yalıtım ürünleri olan Taş yünü,polistiren (EPS-XPS) ve püskürtme bor yalıtımı gibi bir çok ürünü geride bırakmıştır.

Sprey Poliüretan uygulaması için gerekli bilgiler gürpol resmi internet sitesinden alınmıştır.

0 oy
(1.1k puan)
Merhaba,

Isı yalıtımında öncelikle esas olan TS825 ısı yalıtım kurallarına uygun olmalıdır ve  doğrultuda yapı bileşeni malzemesi ve kalınlığını seçmeniz gereklidir. Eğer sprey poliuretan ısıl geçirgenlik değeri doğrultusunda TS825 hesabına göre asgari yalıtım kalınlığı uygulamada sağlanabiliyorsa düşünülebilir. Bunun dışında yangın yönetmeliği yanıcılık sınıfları da dikkate alınarak seçim yapılabilir.

256 soru

309 cevap

177 yorum

304 üye

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...