+1 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (30 puan)
temiz su boru çapı hesabıyla alakalı elinde dökümün olan varmı şimdiden teşekkürler

3 Cevap

0 oy
(1.1k puan)
 
En İyi Cevap

Merhaba,

Kullanma suyu kritik basınç hesabı makalesinden TS1258 ve DIN1998 hesap yöntemlerini inceleyebilir, örnek excel dokümanlarını indirebilirsiniz.

0 oy
(383 puan)
merhaba,

    sormuş olduğunuz  tesisat borusunu  nerede kullanacağınızı yazmamışsınız.?     domestikse mi, yoksa endüstrilyel tesisin ihtiyacı için mi .?

      ayrıca sıhhi tesisat için kullanılıcak  boruları 6 ana gurupta sistamatize edebiliriz. 1-siyah veya galvaniz borular(çelik borular)  2-plastik borular(pp3+pe-100, 80 vs +pvc + ) 3-beton borular (contalı) 4-eternit tipi  asbest katkılı borular 5-ctp-takviyeli kompozit katmanlı borular 6-sferro döküm borulr(contalı+ ..)  gibi ,genel boru siistematiğini  yapmış olduk

    bunlarla ilgili teknik karateristik  değerleri  ilgili firmaların kataloklarından alınabilinir.daha geniş bilgi ve hesaplma metotlarını'' SU TEMİNİ VE ÇEVRE SAĞLIĞI-İTÜ.ÇEVRE MÜH.  YAYINLARI" ve" BORU VE AÇIK KANAL HİDROLİĞİ" gibi,  çok güzel literatürler bulabilirsiniz. SAYGILARIMLA.
0 oy
(383 puan)
merhaba,

bu sitede büyük bir emekle hazırlanmış olan makale ve dökümanları hemen mühendis ve teknik elemanların ilgiyle ilggilenecek teknikte,anlatılmaktadır.sizin sordunuz soruya verilen cevaplardan daha derin ve geniş şekilde bilgi verilmektedir.bende dahil hepimizin literatür okuma ve problem  çözme tekniğimizi geliştiremiyoruz,bu hususta   galiba biraz zayıf  da kalıyor ve,problemlerin çözümünü  uzatıyoruz.lütfen buradaki önerilerimi dostca uyarı olarak alın!  .bence boş zamanlarınızda   sitelerimizdeki uzman  yazar arkadaşların  binbir  emekle bizler için hazırladıkları  makalelerini severek okursanız,inanıyorumki   mesleğinizle  ilgili   birçok soruna  anında çözüm bulabilirsiniz. saygılarımla.10-kasımı hiç unutmıyalım,sevgili meslektaşlarım...! (10/11/2018)

İlgili sorular

255 soru

308 cevap

175 yorum

304 üye

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...