0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (24 puan) tarafından
Merhaba. merkezi ısıtma sistemi kullanan bir apartmanda 9.katta oturmaktayım. 2 senedir az arada basınç düşmesi gibi sorunlar yaşıyoduk ama sorun düzeltiliyordu. Bu sene ısı ölçer cihazları değiştirildi. Şu an en altta katta petekler yanarken benim dairemde 2 peteğe hiç sıcaklık gelmemekte, diğer peteklerdede bir şırıltı sesi olmakta ve düzgün ısınmamaktadır. Yöneticiyle görüştüğümde sistemin düzgün çalıştığı tesisatımda sıkntı olabileceği söylendi. Buna benzer sorun yaşan varmı acaba?

Birde bakım için tesiatçı çağıaracağım. Benim dairemde bir sıkntı yoksa büyük ölçüde merkezi sisteme bakılacak. Sorun merkezi sistemde çıkarsa çağıracağım tesisatçının ücretinin kim öder?

Teşekkürler

1 cevap

0 oy
(32 puan) tarafından
Merhaba, sizinle aynı katda bulunan yan dairelerinizde de aynı problem var ise, sistemde balans sıkıntısı vardır, statik balance vanaları ile çözüme gidilebilir, eğer kazan dairesi bodrumda ise sistem su basıncı düşük olablir(kazan dairesi manometre min 4 barı göstermeli) /fakat sizin katınızda sadece sizde ısınamama sorunu var ise, tesisatınızda tıkanıklık, kalorimetre önü vana bozukluğu, termostatik vanalarınızın bozulmuş olması gibi ihtimaller sözkonusu, işin ehli bir firmanın bakmasını öneririm..

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
30, Ekim, 2021 Isıtma Tesisatı kategorisinde utor (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
12, Nisan, 2021 Isıtma Tesisatı kategorisinde SBYNY (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
6, Kasım, 2020 Genel Sorular kategorisinde Suleyman61. (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3, Ocak, 2018 Doğalgaz Tesisatı kategorisinde arzu esercan (22 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
5, Haziran, 2019 Isıtma Tesisatı kategorisinde Utkantelli (27 puan) tarafından soruldu
...