0 oy
Genel Sorular kategorisinde (22 puan) sordu
Merhaba kolay gelsin yazlık evimize sondajdan su çekiyoruz ve 10 bin lt bir su depomuz var bunu evin içine şebekeye bağlamak istiyorum nasıl bir hidrofor seçmem lazım ve özellikleri ne olmalı evde bir banyo bir tuvalet artı bir lavabo mutfak ve dışarıda da bir musluk var ev tek katlı depoda evin 1,5 mt yanında 70 cm yüksekte hafta sonları ve arada hafta içleri kalınıyor şimdiden teşekkürler.

marka ve model de belirtirseniz sevinirim

3 Cevap

0 oy
(627 puan) cevapladı
Merhaba,

Yaklaşık 3 m³/h 40 mSS, Frekans konvertörlü tam otomatik paketi tipi 1 asil 1 yedek hidrofor, 150 lt genleşme tankı seçebilirsiniz. Üretici firmalarda bu tarz düşük debili hesaplamalarınızı yapabilmektedir.
0 oy
(103 puan) cevapladı
merhaba;

hidratorun değer tam doğru yani, Hm ve    Q ( BENDE OLSAM AYNISINI SEÇERDİM,ANCAK,) denge tankı bence V=50 lt yeter.ayrıca hafta sönu kullandığını ifade ettiğine göre ,yedek pompaya ihtiyaç olmıyabilir,keza  frekans kontrollu kumandaya gerek var mı?zaten bu tip pompanın güç ihtiyacı 1-1,5HP arası,  muhtemelen monofaze olmalı.(MONAFAZE NİN FREKAS KONTROLLUSU VAR MI.?) yatırımın küçük tutulması daha uygun olur.küçük paket tipi ,kompak olack ve ilk yatırım masrafıda azalacaktır.bu tip pompo guruplarını piyasada birçok firmanın ürünü paketinde mevcuttur.ama firma ismi vermek icap ederse ; 1-ebbit 2-alarkö 3-alfen 4-norm pompa 5-standart gibi en az 20 firma ismine intrtnetten bulabilisiniz.

saygılarımla.
0 oy
(103 puan) cevapladı
merhaba,

     sizin  ihtiyacınız olan hidraforlara aşağıda yazılı  siteleri tetkik ederseniz sizin hidraforların satıldığını görürsünz. hemde vadeli satışlarıda var.(8-12 ay vadeli +ücretsiz kargo seçenekli)

1-hepsi burada com-einhell-gc-ww tipi65/ 38   fiyat;700-750 tl(ancak yedek membranınıda alınmakta fayda var+servis durumunu sorun)

2-gittigidiyor. com  3-trennyol com  4-n11 .com(1kat,1daire için mini hidrafor-debi:2-3m3/saat  max.monometrik yükseklik:4bar.  sitelerde bu değerleri vererek arayacacaksınız.lütfen hidraforu servisi devreye alabbilmeli veya ehliyetli elektrikçi tesisat bağlağtısında beraber bulunsunki  işinizi bir kerede 12 den vurabilesiniz.kışın hidraforu kullanmıyorsanız hem şebekeden hemde hidraforun suyunu boşaltabilmelisiniz.aksi halde sistem donar ve arızaya sebeb olur.hidrafor depodaki suyun alt seviyesine geldiği zaman hidrafor devreye (armut şalter 5m kablolu vaziyette satılıyor.) girmemelidir,yatakları aşınırhihdraforun su girişini deponun tam dibinden yapmayın tesisatcı buna göre tertibat alırsanız hidraforunuz sorunsuz çalışıcaktır.elektrik bağlantısını uygun yapacağını düşünüyorum.saygılarımla(depo daki suyun temiz ve güneş ışını görmemesi için tertibat alınız.) saygılarımla.  10/11/2018
...