0 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (22 puan)
Kullanmakta olduğum su arıtma cihazı 5lt ye 35-40 litre atık su atıyor ben bu suyu şebeke hattına geri beslemesini nasıl yaparım.

2 Cevap

0 oy
(1k puan)
Merhaba,

İçme suyu kullanımı için uygun olmayabilir (ürün yetkili firmasından teyit alınabilir.) bu nedenle alaturka veya alafranga wc rezervuar bağlantısına basınç nedeniyle şebekeden bağımsız rezervuar içerisine verilebilir.
(361 puan)
yumuşatma cihazında çıkabilicek suyun biraz tuzlu olduğunu gözönüne alınmalı.ayrı tesisat yapılması zorunludur.ayrıca boru sistemide plastik(pp3)olmak kaydıla.. !tenekede biritirerek wc temizliğnde kullanılabilir.
0 oy
(361 puan)
merhaba,!

su arıtma chazı diye genel bir tabir kullanmışsınız,çünkü piyasada ana karakteri icabı domestik  tip cihazları iki katagoride sınıflandırabiliriz 1-na-reçine bazlı yu.. cıh. 2-membranlı yum..cih.. gibi  bu yüzden tarifi açık ve doğru yapmak için bence tek yoldur.     saygılarımla

241 soru

294 cevap

171 yorum

284 üye

Soru Cevap Platformu sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz ve konusunda uzman editörlerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlamaktadır.

Mekanik ve Elektrik Tesisat konuları ve hesapları ile ilgili soruların yanı sıra tesisat sektörü ve firmalar ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz.
...