0 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (22 puan)
Selamlar,

Ümraniye'de yönlendirebileceğiniz birileri var mıdır.

Yoksa da bu işin maliyeti ve süresi ne kadardır diye bilgi almak istemiştim.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İyi günler,

1 cevap

0 oy
(812 puan)
Merhaba,

Alafranga Tuvaleti Alaturka'ya çevirmek için çalışılırken ilk olarak var olan klozetin su tesisatı ile ilgisini kesmek için boruların sökülmesi ve vidalarının açılması işlemi yapılır. Sonrasında yerinden çıkartılan klozet ve rezervuar alan dışına alınır. Zemin açık kaldığında giderin işlemler bitene kadar kapatılması ve bunun tam anlamıyla yapılmış olduğundan emin olunması gereklidir. Sonrasında ise gerekli parçaların montajı yapılır düz olduğundan emin olunan zemine yer tuvaleti yerleştirilir. Eğer döşeme kotu ile ilgili bir durum oluşursa yükseltilmiş döşeme yaklaşık 10 cm yapılarak yer tuvaleti ve taharet musluğu montajı yapılır. Bu aşamada tercih edilen yer tuvaletinin seramik kalitesinin iyi olması ile uzun yıllar sorunsuz olarak kullanım imkânı sağlanacaktır. Tüm montaj bittiğinde gider açılır ve tam olarak bütünlük sağlayıp sağlamadığı kontrol edilir.

Bu tarz imalatlarda, döşemenin yükseltilmesi durumu söz konusu ise imalatlar 2-3 günü bulabilir eğer direkt montajı yapılabilir ise 1 gün içerisinde çözülür.

Bu doğrultuda döşeme kotu, rezervuar tipi (gömme ve açık), yer tuvaleti kalitesi, seramik ve benzeri yapısal işlemler, işçilik dahil montaj bedelleri değişiklik göstermektedir.
...