0 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (22 puan)

1,80 cm uzunluğunda 75 lik delikli PVC boru içerisinden görseldeki gibi bir tankı devir daim etmek istiyorum. bunun için sirkülasyon pompası kullanmak uygun olurmu. su partikül içermeyen %8-10 tuz ve %2 citrik asit içerir.

1 cevap

0 oy
(289 puan)
merhaba,

çözeltinin ph yazmamışsınız ama bu işi görecek pompanın 316 Ti imal edilmiş pompa olması şarttır.pompanın çalışma karateristikleri sizin  çözeltiyi sirkülasyon sayısı tayin edecektir manometrik değeri ise 5-10mmss olmalıdır  pompayı dış gövdeden bağlantı yapıp çözeltinin yüzeyine besliyeceksiniz,bu şekilde çözeltiyi karıştırmış oluyorsunuz.böyle sistenler  tekstil işletmelerinde çözelti karıştırma ,tuz çözeltisi hazırlama  istasyonlarında umumiyetle paslanmaz silindirik kaplarda paslanmaz milli ve ucunda karıştırma pervanesiyle çözelti karıştırılmaktadır,ayrıca tuzun su içinde daha rahat çözülmesi için suyun veya çözeltinin ısılması(suretile tuzu daha kolay çözünmesi sağlanmaktadır.sorunuzdaki sirkülasyon pompasını ne şekilde bağladığı beli değil akım şemasını tesisat şeması halinde gösterir seniz,daha mühendislikce  yaklaşım olur.sizin sorunuzdaki çözeltinin  tuz kullanıldığına ve zayıf asitte kullandığınıza göre çözeltiye koroztif karakterde olması lazım,ozaman sşrkülasyon eden akışkanın  sir.pompasını metalik kısımlaının korozyona dayanıklıolması önömlidir.size özel sirkülasyon pompası bulabilirseniz iyidir ve birde fiyatını  da düşünmezin icap ediyor.ancak karışımı için zamanı gözönüne almata önemlidir.bence en ucuz çözüm  mikserdir,ayrıca karışım daha sürede karıştıüınıda düşnece olursak sistemin akışı hızlacak,veriminiz yükselten çözümler işletmelerin favorileridir,ayrıca sizede puan kazandırır. saygılarımla.

NOT:Tuz çözeltinin doygunluk eğrisini tetkik etmekte fayda var.çalışma şartlarınız tuz çöz.%-T(c) eğrisine dikkatinizi çekerim..!!
...