0 oy
Sıhhi Tesisat kategorisinde (22 puan) tarafından
Merhabalar, Benim 4 kişilik 2 katlı 10 adet konteynerım ve 2 kişilik 2 katlı 10 adet konteynerım var. Bu konteynerler toplamda 20 adet olup arazi içerisinde ayrı ayrı konumlanmakta. Bir su deposu yapıp hidroforla konteynerlara su pompalamak istiyorum. konteynerlerin kat yüksekliği 2.50dir. Bu konteynerlara ayrı ayrı su pompalamak mümkün müdür? hidrofor kaç metre uzaklıktaki konterynere kadar suyu pompalayabilir? buradaki hidroforun basıncını kaç almalıyım ve mailyeti ne kadar olur? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

1 cevap

0 oy
(1.8k puan) tarafından

Merhabalar,

Öncelikle konteynerdaki vitrifyelere göre kullanım suyu yükleme değeri hesaplanmalıdır. Bu doğrultuda hidrofor ve depo yapılacak merkezden kullanım suyu boru hattı planlanmalı ve boru basınç kaybına göre boru çapları netleştirilmelidir.

Bu doğrultuda debi ve basınç kaybı belirlenerek hidrofor seçilmelidir. Online hesaplama için "Hidrofor ve debi hesabı" nı inceleyebilirsiniz. Makale ve örnek hesaplamalar için "Hidrofor Hesabı ve Hidrofor Seçimi" makalesine de gözatabilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde Tuncay Altınay (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
Sıhhi Tesisat kategorisinde aliunal (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
Tesisat Hesapları kategorisinde Kadir KIPCAK (22 puan) tarafından soruldu
...