0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (22 puan) tarafından
merhaba ben üniversite öğrencisiyim.Kalorifer içerisinden geçen suyun uzaktan debi kontrolü ve sıcaklığını otonom sistemlerle nasıl sağlayabilirim.bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?

1 cevap

0 oy
(1.3k puan) tarafından
merhaba,

1-debi kontrolunu gelişmiş tip sirkülasyon pompaları sıcaklık  ve basınç  parametleri üzerinden frekans kontrolu ile   devredeki debi kontrolu  sağlanır. a-sirkülasyon pompası pazarlıyan fimaların kataloklarında bilgi mevcuttur. örneğin;KSB,WİLO,GRUNFOS gibi firma kataloklarına internetten bakınız.!

2-kazan suyunun dış ortam sıcaklığına göre ısıtma sistemindeki akışkanın sıcaklığını ayarlıyan sistemlere EKO-PANEL ile ayarlanır.iç sıcaklıksensörü +dış sıcaklık sensörü+kazan termostatı ve kazan üzerindeki akıllı panel ile gelen verileri analiz ederek yakıcının oransal şekilde yanmasını temin edebildiği gibi, daha basit sistemlerlede eko-panelindeki brülörün çalışma eğrisi ni seçebilir.eğrinin seçimi cihaza verilen bilgilerin hasasiyetine bağlıdır.bu hususta daha geniş bilgiyi sitemizin yayınlarındaki ISISAN-ISITMA SİSTEMLERİ kitabında bulabilirsiniz.saygılarımla.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde Ender işlek (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde MURAT (72 puan) tarafından soruldu
...