0 oy
Genel Sorular kategorisinde (22 puan) tarafından

merhaba üniversitede ısıl tasarım projem var ısı yalıtım , ısı kaybı ve radyatör seçimini yaptım fakat boru çapı hesabını yapamıyorum.Yardımcı olabilecek var mı?Proje bireysel doğalgaz.

1 cevap

0 oy
(1.3k puan) tarafından
merhaba,

size tavsiyem,sitemizinmakalelerini okuyunuz,kolaylıkla çözebilirsiniz.a-literatür olarak ISISAN ISITMA SİSTEMLERİ kitabını ve sitedeki makaleleri okuyunuz ve anlayınız. veya  literatür takibi için araştırma yapmanızı kendi kendinize öğrenecek bilgilere sahip olmak için okuyunuz.size tecrübeli meslektaş tavsiyesi.!saygılarımla.
(1.3k puan) tarafından
not:1-dairenin planına ısıtma guruplarını işleyiniz 2-kombinin konacağı yeri tesbit ediniz.:örneğin balkon,mutfak gibi mallerden baca  dış ortama kolaylıkla çıkar,3-dairenin plan görüntüsünden peteklere giden borular iki sistemle olabilr a-p-x boru ve dağıtım kolletörü veya sıva üstü sistemi seçecesiniz. 3-kombinin sikülasyon pompasının değerini kataloktan bulacaksınız.?4-boru çapı hesap tablosunu düzenleye başlıyarak problemi çözeceksiniz.bu hususları sitemizdeki makalelerde bulabilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
Genel Sorular kategorisinde Ozzgur (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
Havuz Tesisatı kategorisinde recep şenkoyuncu (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...