0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (26 puan) tarafından

merhaba 

170 haneli 7 ayrı bloklu tek adalı 2000 metre kare üstü sitemiz  MERKEZİ KATI YAKITTAN MERKEZİ DOĞALGAZA GEÇİŞ KARARI ile %51 çoğunlukla geçmiştir. Fakat tek bir sistem yerine 7 ayrı binaya merkezi doğalgaz sistemi yapılmıştır. Bu kararın kalorifer sistemin bulunduğu binaya yapılması gerekmez mi? ayrıca 7 ayrı bloktan doğalgaza geçiş için her binadan %51 oy vermesi gerekmez mi? bununla ilgili kanuni yaptırımı nedir?

1 cevap

0 oy
(1.3k puan) tarafından
merhaba,

sorunuza net cevap vermek icap ederse,A-mühendislik yönünden siteniz en uygun çözümü yapmaktadır,yatırım maliyeti biraz yüksek ama işletme gideri en uygun olan çözümdür.ama  yatırım gideri daha fazladır.herhalde bu ekonomik sıkıntılarda bu işin tuzu biberi olduğunun farkındayım. B-işin hukuki yönün den incelenirse bütün kat maliklerinin olurunun alınması şarttır.aynı ada içersine sitenin tümünün onayı şarttır.yönetim planı değişmeden blkok bazında kara alınamaz.saygılarımla.

not.siz gene bu mevzuda tecrübeli hukukcu ile konuşabilirsiniz.size bu bilgileri sitemizdeki yaşadığımız temaslardaki en güncel ve doğru bilgiyi vermekteyim.itirazınız haklı olsanız bile yapılan sistemlerin sökülmesi uzun bir süreç sürer,sizde komşularınızla sorunlar yaşarsınız.sonunda dışlanırsınız,belkide huzursuzluğa  sebeb sonucu evinizi satmak zorunda kalırsınız.ancak itirazınızı pay ölçer.  eko-panel  ve termostatik vana konması süretiyle adaletli ve yönetmenliklere uygun olmasını istemek en doğal hakkınızdır.eğer bunlarda maliyete dahilse bence hiç itiraz etmemeniz sizin lehinizedir.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
Genel Sorular kategorisinde mehmet05 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
Genel Sorular kategorisinde HÜSEYİN BEDİR (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde Sosyolog (22 puan) tarafından soruldu
...