0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (24 puan) tarafından
cevaplarınız için teşekkür ederim.

5 yıldır oturuluyor binada 5 yıllık. kat mülkiyeti, yönetim , denetçi herşey var ..

ancak kış başlamadan yapılan toplantıda bazı evlerin altının boş olduğu müteahhitin yakmadığı bunları ve bunun yanında yanlış okuyan 3-4 tane kalorimetre olduğu gerekçesiyle tüm odalar , salon 2 olmak üzere ve banyolar kapalı olacak şekilde kullanımı önerildi, ve 4 daire sahibi bende dahil olmak üzere kabul etmememize rağmen 1 yıl daha kullanımına karar verildi, bende o birliği olması gerektiğini yasanın bunu söylediğini anlattım ancak araya hatırlı komşularımız girdi ve bende bu yıl da aynı şekilde kullanılmasını kabul ettim diğer kabul etmeen 3 daire sahibiyle beraber. yani bizimde rızamız oldu ve kabul edildi oy birliği ile.

ancak fatura son 2 ay 600-650 arası geldi ve bizler pişman olduk kabul ettiğimize. .

bu yıl geçti artık ancak seneye kesinlikle kabul etmeyeceğiz , yanlız sormak isteğim ; bu kalorimetresi arızalı olanlar için bunların faal tutulması kimin görevi diyelim ev sahibi yaptırmıyor tamir ettirmiyor yada kalibrasyonunu yaptırmıyor bu konuda ne gibi yaptırım olur.

yada şimdi yönetim seneye de 'ev sahipleri kalorimetreyi tamir yada kalibre etmedi' dese ne yapabiliriz.

boşu boşuna senelik en az 1000 lira fazladan ödemek istemiyorum günün yarısını dışarıda geçiren bir aile olarak.

1 cevap

0 oy
(1.1k puan) tarafından
merhaba,

ısıtıcı sistemlerindeki kalorimetrelerin belli periyotlarında  <veya anlık kontrolda tesbitte yapılabilinir >. kontrolu şarttır,eğer hatalı olanlar varsa yönetim kontrol yaptırıp ,bozuk  olanları tamir veya değiştirildiği zaman o mahalin,yani dairenin malikinden masrafını almak zorundadır.kat mahliğide bunu ödeyecektir.vermediği taktirde icra takibi yapılarak ,kat mahliğinden 2-3 misli alınır,üstelık  yasal faizi ile beraber.şu anda yasal faiz %5 dir.+icra masrafları +avkuat masrafı +iletişim masraflarını ödemek zorundadır.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde berkmert (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde DİNÇER (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde Aliy (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde UTaser (22 puan) tarafından soruldu

511 soru

610 cevap

260 yorum

682 kullanıcı

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...