0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (28 puan) tarafından
Binamda merkezi ısıtma sistemi var. Bina giriş kısmının üst katında oturmaktayım. Bina giriş holünde ( ortak mahal) petekler var ve site yönetimi aldığı kararla hepsini vanalarından kapatmış. Giriş kısmı buz gibi olduğundan üst katında ısınamıyorum. Yönetmelik gereği ortak mahalde bulunan bu peteklerin kapatılması yasak değil mi. Site yönetimine ve özel yönetim firmasına kanuni olarak ne yapabilirim. Üşüyorsam başka eve çıkmamı söyleyecek kadar kabalaştılar çünkü . Teşekkürler

1 cevap

+1 oy
(1.1k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
merhaba,

bina girişlerinin ısıtılmasını sağlıyan ısıtma petekleri bina projesine göre 15c olacak şekilde seçilir.ve çalıştırılması zorunludur.eğer tasarruf yapmak istiyorlarsa termostatik vana takılarak ısı ekonomisi yapılabilinir.ama her halikar da çalıştırılmak zorundadır.binaların dış yüzeyine mantolama yapılır.iç yüzeye yani sizin dairenin altındaki koridor tavanına izolasyon yaptırılabilinir.sizin dairenin ısı kaçagı azaltılır.

yönetime dilekçe ile derdinizi anlatınız.yapmazlarsa hukuki süreç başlatmanızla hakkınızı alabilirsiniz.saygılarımla.

514 soru

610 cevap

262 yorum

691 kullanıcı

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...