0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (28 puan) tarafından
Oturduğum binada kiracıyım, bina girişindeki boşluğun üst katında oturuyorum. Merkezi ısıtmalı binada ortak mahaldeki petekler tamamen kapatılıyor. Yönetmelikte min 15 derece kalması gerektiğini söylüyorum ama yönetim kararı ısınmıyorsan çıkarsın evden deniyor. Yasal olarak site yönetimine ve duruma müdahale etmeyen özel yönetime ne yapılabilir, teşekkürler.

1 cevap

0 oy
(1.3k puan) tarafından
ortak mahallerdeki ısıtıcıları tassaruf maksadıyla kapatmak yerine termostatik vana takarak tasarruf salar.ortak mahaller t=15*c olacak şekilde yakılmak zorundadır.yönetime dilekçe ile müracaat ediniz,sonuç alamazsanız hukuki yollara veya ev sahibinize bildirerek yanması için yardım alın,aksi halde kira kontratını bozma  hakkınız doğar.ev sahibinin kat maliki sabebiyle yönetici temas kurması en uygunudur.saygılarımla.                                                                                    not:

ısıtma tesisatı projesindeki ısıtma ekipmanlarının tümünün çalışması yönetmenlik ve kat mülkiyetinde öngörülür.yönetici ortak mahalleri yakmak görevidir.yönetmenliklere aykırı haraket edemez.
...