0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (22 puan) tarafından
Merhaba;

3 Bloklu bir sitede kiracı olarak ikamet etmekteyim.Sitede merkezi sistemi 23:00'da kapatıyorlar ve kendi bloğumda komşulara sordum kimselere danışmamışlar ama site görevlisi kimse istemiyor gece çalışmasını şeklinde dönüş yapıyor.Şimdi konu ile ilgili nasıl bir yol izlenmeli.Site yönetimi de istemiyor çalışmasını ama dediğim gibi sorduğum kimseye danışılmamış.

1 cevap

0 oy
(1.1k puan) tarafından
merhaba,

sorunuza şöyle cevap vermeden önce sitenizin kazan sisteminin yakıt cinsden hiç bahsetmemişsiniz                                                                                                                             1-tek kazanla 3 blok ısınıyor.  2-yakıt olarak kömür mü? yoksa d.gaz mı.?yanıyor.  3-kat mülkiyeti ve yönetim planında ne yazıyor.her blokta yönetici olmalıkendi aralarında site ynetimi vardır.sizin bloğun yönetcisi ile konuşursanız size yanma programını izah eder.3-yanma programi site yönetimi tarafından tayin edilir.ayın  dış hava sıcaklığı düştüğü zaman gece ılık vaziyette yakıldığı gibi  yakıt tasarrufu için söndürülebilmektedir.umumiyetle sistem saat 06.00 başlar gece saat 23.00 söndürülür.site yönetiminin görevidir.sitenin başkanın görevidir.yönetim kurulunun yaptıkları toplantılardaki kararla ilgilidir.sizin gibi şikayet eden oturanların dilekçe vermesi ve bunun mali değerlendirilmesi yapıldıktan sonra kara verilir.öncelikle sizin bloğu temsil eden yönetici konuşmanızı tavsiye ederim.kat maliklerinin dilekçesi ile haftalık toplantılarda gündeme getirmek için dilekçe vermenizi tavsiye ederim.yakıt olarak kömür kullanıyorsanız sirkülasyon pompası su sıcaklığı 40-45 c kadar  en az 1-2 saat çalışır.d.daz içinde bu boyle olur.tek konutun isteği olmaz,diğer kat maliklerininde istemesi şarttır.saygılarımla.

514 soru

610 cevap

262 yorum

691 kullanıcı

Tesisat.org Soru Cevap Portalı, sizlerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
...