+1 oy
Doğalgaz Tesisatı kategorisinde (23 puan) tarafından
Merhabalar. Merkezi ısıtma sisteminin kullanıldığı bir sitede oturmaktayız. Taşındığımızın ilk kışı binanın ortalamasında fatura öderken bir sonraki kış ortalamanın 2-3 katı fatura ödedik. Sayacı ve tüm termostatik vanaları değiştirdik ancak sonuç alamadık. Üstelikte ilk yıl kadar ısınamadık bile. Bu yıl ilk faturamız yine ortalamanın 3 katı kadar. Getirdiğimiz tesisatçılar herhangi bir sorun olmadığını söylediler ama bir türlü çözüm bulamadık. Lütfen bize yardımcı olun. Sinirlerimiz ciddi oranda geriliyor bu duruma. Şimdiden teşekkür ediyorum

1 cevap

0 oy
(1.3k puan) tarafından
merhaba,

dairenizin konumundan hiç bahsetmiyorsunuz,yani hangi şehirde oturuyorsunuz..?kaçıncı kat.? binanın mantolaması var mı.?daireniz kaç m.2.?bina ayrık mı.?bitişik mi.?yakıt olarak ne yakıyorsunuz.kömür mü.? d.gaz mı?günlük yanma programı nasıldır.?ısıtıcı bileşeni, panel mi.?boyutları ve daire içi ısıtıcıların metrajı veya ısı ihtiyacı yani Q= ... kcal/h veya kwh cinsinden verebilirsenizısıtma için verilicek aidatı analiz yapabiliriz.saygılarımla.

not;daire girişinde ısı istasyonu var mı?ayrıca sıcak su temini nasıl oluyor.bence yönetici ile konuşarak aidat hesaplaması hakkında bilgi almalısınızısıtma faturalarını kim düzenliyor.
...