0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (22 puan) tarafından
Selamlar ortak isitmali binanin en üst katindayim peteklerim sürekli hava yapiyor günde en az 2 kere hava aliyorum kazan basinci 3.5 bar ve bodrumda bu sorunun sebebi ne olabilir sistem purjörleri bozuk olabilirmi veya 3.5 bar az geliyo olabilirmi kolay gelsin

2 Cevaplar

0 oy
(1.3k puan) tarafından
merhaba,

bınanızın ısıtma projesini temin ediniz,ayrıca ısıtma tesisatının kullanma talimatını okuyarak anlamaya çalışınız,sizin tesisat ın kazancısı yok mu.?ayrıca bilgili bir teknisyen veya bilgili bir tesisatcıda yardım alarak problemi çözebilirsiniz.çünkü bize yazdığınız sorunuz tesisatınızı tam olarak bize  tanıtmamışsınız.ayrıca genleşme deposunun ön basıcının binanızın statik basıncına uygun olarak ayarlanmış olmaması buna sebeb olabilir.veya genleşme tankının membranı patlamış olabilir.saygılarımla.
(1.3k puan) tarafından
merhaba,

      kazanın kaynak dikişlerinin yanma hücresi etrafındaki bölümünün kontrol edilmeli,kazan hidrolik testinin uygun kişilerce kazan bakım talimatına uygun şekilde deneyli ekipler tarafından teste tabi tutulması faydalı olur,tabi,diğer kolay kontrollar yapılmasına rağmen sonuç almak için son başvurulak çarelerden biri olabilir.
0 oy
(1.6k puan) tarafından
Merhabalar,

Öncelikle kazan dairenizde su kaçağı vs. var mı bu doğrultuda ısıtmaya şebekeden su ilave ediliyor mu kontrol ediniz. Ya da basınç düşümü nedeniyle (genleşme tankı kontrol edilmeli) sisteme su ilavesi yapıyor musunuz? Bu durumda hem hava oluşumuna hem de sistemde giren suyun tekrar ısıtılması nedeniyle işletmeye ek maliyet oluşturacaktır.

Bu doğrultuda kazan dairesi kollektör dönüş hattı  ve bina en üst kot boru dirsek noktalarında otomatik purjörlü hava tüpü (min. 5lt) eklemelisiniz. Kazan dairesi denge kabı vs. gibi elemanlarda otomatik purjör eklerseniz ve ardında tüm tesisattaki havayı radyatörlerde dahil almanız durumunda benzer bir durumla karşılaşmazsınız.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde Wizard (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
Isıtma Tesisatı kategorisinde Anıl ATAMAN (22 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap
+1 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
Klima Tesisatı kategorisinde bora (26 puan) tarafından soruldu
...