0 oy
Isıtma Tesisatı kategorisinde (22 puan)
Merhabalar. Ben üniversite öğrencisiyim ve arkadaşımla kirada kalıyorum. Evimizde bir oda 12m2 fakat radyatör boyu 60cm olduğu için ısıtmıyor odayı. Ev sahibi de yaşlı ve cimri birisi, usta çağırıp da petek büyültme işlemini kesinlikle yaptırmaya yanaşmıyor. Benim bu işi minimum maliyetle kendim yaparak halletmem gerekiyor. Aklıma takılan noktalar var yardımcı olursanız bizi çok sevindirirsiniz.

1 metrelik çıkma bir petek buldum. Tesisattaki mobil pex boru, 60 cm lik eski peteğe göre ayarlandığı için yeni 1 metrelik peteğe vananın biri yetişmeyecek haliyle. Ben de bu boruya ekleme rakoru ile ek yaparak biraz uzatacağım ve vananın yeni peteğe ulaşmasını sağlayacağım. Ancak evsahibi sözde sormuş bir ustaya o da "ek yapılmaz bu boruya, yüksek sıcaklıkta sızdırır kaçırır patlar çatlar" gibisinden birşeyler söylemiş. Sorum şu, bunun bir doğruluğu var mıdır?Varsa o ekleme rekorunu neden üretmişler?

Bir de bu boru bayağı bir sert sanırım. Bunu ek yaptığımda biraz bükülmesi gerekecek kaloriferin altından dolanıp vana kısmına ulaşacağı için. Bükülmesi zor mu yoksa ısıtmak vs gerekir mi?

1 cevap

0 oy
(1.4k puan)
Merhabalar,

Pex Boru Metal Ek Parçaları veya pex boru birleştirme aparatı ile pex boru birleşimi gerçekleştirilmektedir. Boru eklemesi veya branşman almak için bu aparatları kullanarak montajı gerçekleştirebilirsiniz.

Yetkili bir firma olması durumunda, bu aparatlarla imalatı kolaylıkla gerçekleştirebilir.
...