SOMFY ile Evlerde Enerji Verimliliği

Kışın yaklaşmasıyla ısınma, ev ve iş yerlerinde en önemli ihtiyaçlardan biri olarak öne çıkmaya başladı. Öte yandan teknolojinin gelişmesi ile birlikte soğuk günlerde hem ortamın ısısını hem de hayat konforunu yükseltecek çözümler bugün hayatımızda… Akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin öncü markası Somfy’nin geliştirdiği Akıllı Termostat da bunlar arasında. Somfy Akıllı Termostat ile kullanıcılar şimdi ev ya da iş yerlerindeki kombilerini uzaktan kontrol edebiliyor. Ürünün akıllı telefon uygulaması sayesinde, ekstra bir kontrol ünitesine gerek kalmadan ısı seviyesini istedikleri senaryoya göre kendileri ayarlayabiliyor. Böylece kendi konfor alanlarını yarattıkları gibi ısınma giderlerinde de tasarruf sağlıyor.

Eviniz istediğiniz sıcaklıkta…

Somfy akıllı termostatlar, birçok yerden ısıtma ve kombi markası ile uyumlu şekilde çalışıyor.  Kullanıcılar, sıcaklık ve nem kombinasyonu sayesinde yeni bir konfor seviyesi keşfediyor. Sıcaklık sensörü ve nem sensörü içeren ürün, hissedilen sıcaklığı; evinizdeki sıcaklık ve nem seviyesini hesaba katarak isteğinize en yakın seviyeye getiriyor.

Enerji tasarrufu sağlayın…

Somfy tarafından geliştirilen Akıllı Termostat; evinizin enerji performansını, yaşadığınız bölgenin iklim koşullarını ve alışkanlıklarınızı analiz ediyor. Öte yandan akıllı telefon uygulamasından güncel enerji kullanımı da takip edilebiliyor. Kullanıcılar, kişiye özel sunulan öneriler ile enerji tüketimini kontrol ederek tasarruf sağlayabiliyor. Hatta evde açık bir pencere tespit edildiğinde termostat, ısıtma sistemini geçici olarak kapatarak boş yere yakıt harcanmasını da önleyebiliyor.

somfy enerji verimliliği

Coğrafi konumlandırma özelliği…

Akıllı Termostat, kendini otomatik olarak sizin günlük programınıza da adapte ediyor. Evin sıcaklığını sizin günlük programınıza göre ayarlıyor, siz dışarıdayken evin sıcaklığını düşürerek tasarruf sağlıyor. Ayrıca; coğrafi konum özelliği aktifleştirilerek siz evden uzaklaştığınızda sıcaklığın düşmesi ve yaklaştığınızda tekrar yükselmesi de sağlanabiliyor.

Yüksek enerji verimliliği…

Eğer Somfy motorlu panjurlara sahipseniz, Akıllı Termostatınız ile daha fazla enerji verimliliği de sağlayabilirsiniz. TaHoma akıllı ev sistemi sayesinde, güneş sensörü ve panjurlar birbiriyle ilişkilendirilebiliyor. Böylece soğuk havalarda ev, güneş ışığı almaya başladığında panjurlarınız otomatik olarak açılarak doğal ısıdan daha fazla yararlanmanıza yardımcı oluyor.

Ödüllü mobil uygulama…

IFTTT servisi ve Amazon Alexa ile de uyumlu olan Somfy Akıllı Termostat, kolay kurulum ve kullanım özelliği ile de dikkat çekiyor. Kablolu ve kablosuz bağlantı seçenekleri de sunan ürünün akıllı telefon uygulaması ise CES 2018 İnovasyon Ödülleri’nde yazılım ve mobil uygulama kategorisinde ödül kazanmış bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın