Solar Plus 2016 Ankara – Güneş Enerjisi Fuarı

Solar Plus 2016 Güneş Enerjisi Fuarı 22 ve 24 Eylül 2016 tarihleri arasında Comgresium Ankara’da gerçekleşecek.

Messe Stuttgart ile Ankara’ya Solar Plus geliyor. Hızla büyüyen Türkiye enerji piyasasına yeni adım atan güneş enerjisi fuarı, dünya çapındaki katılımcı ve ziyaretçilere yepyeni imkanlar sunuyor. Messe Stuttgart’ın Türkiye şubesi olan Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Ltd. Şti., Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) ile ortaklaşa olarak Ankara’da Solar Plus güneş enerjisi teknoloji fuarını organize ediyor. Fuar, 22 ve 24 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’nin başkentinin, yerel enerji piyasasının hızlı gelişimi açısından en önemli odak noktası olması sebebiyle Ankara bilinçli olarak tercih edildi. Türkiye, enerji ithalatını 2023’e kadar tamamen bitirmeyi amaçladığını duyurmuştu.

“Bu büyük hedefe, yeni güneş enerjisi fuarı olan Solar Plus ile destek veriyoruz. Solar Plus, güneş enerjisinden fotovoltaik sektörüne kadar her türlü ürün gamını kapsayacak.” – Roland Bleinroth, Messe Stuttgart’ın Başkanı. Üreticiler, bayiler, tedarikçiler ve proje geliştiriciler için en doğru yer Solar Plus olacak. Ziyaretçiler açısından bakıldığında ise, Solar Plus sayesinde yatırımcılar, proje planlayıcıları ve tesisatçılar en güncel teknik gelişmeler, yenilikler ve Türkiye güneş enerjisi sektörünün özellikleri hakkında yerinde bilgi edinebilecek.

Türkiye günde ortalama 7,5 saat güneş ışığı alıyor. Dolayısıyla güneş enerjisinden elde edilen verim çok yüksek ve enerji üretimine yapılan yatırımların karşılığı da hemen alınıyor. Bu doğrultuda talep oranı da hızla artıyor. Şu anda Türkiye’de güneş enerjisi teknolojisi donanımı alanında yaklaşık 400 firma mevcut, bunların 250’si Almanya menşeli ve genel eğilim bu yönde devam ediyor. Türkiye, güneş enerjisi açısından en gelecek vaat eden ve büyümekte olan pazarlardan biri olarak kabul ediliyor. Tabi bu büyüme grafiğinin zirvesine henüz ulaşılmış değil.

Bleinroth, “Katılımcılar açısından ilgi çekici olan bir diğer şey ise, Türkiye’nin Orta Doğu, Rusya ve Kuzey Afrika pazarlarına açılan bir kapı olması. Bu ülkelerden gelen ziyaretçiler düzenli olarak Türkiye’deki fuarlara katılıyor,” şeklinde ifade ediyor. Dahası, Ankara konumu itibariyle, yenilenebilir enerjiyi gündeminin en üst sıralarında tutan siyasi karar mercilere de yakın olmayı sağlıyor.

Bu fuarla eşzamanlı gerçekleşecek olan uluslararası Solar Plus Zirvesi de sektörel eğitim açısından bir buluşma noktası olup, daha detaylı bilgi edinebilmeyi sağlayacak. Solar Plus bu sayede sektör içerisinde bilgi ve fikir alışverişi açısından Türkiye’de uygun bir platform oluşturmayı amaçlıyor.

Solar Plus Fuarına katılmak için 10 neden

1-Büyüyen pazarın bir parçası olun
2-Pazarı hedefleyen bir fuarın oyuncusu olun
3-Yeni müsterilerle irtibata geçin
4-Yeni ürünler ve teknolojiler sunun
5-Sektörü birlestirin ve güçlendirin
6-Markanızın bilinirligini arttırın
7-Alman ticari fuar sirketinin profesyonel organizasyonundan faydalanın
8-Seçilmis uluslararası katılımcı gruplardan ve ana pazar aktörlerinden biri olun
9-Kaliteli konferans rogramından yararlanın
10-Ulusal karar vericilere en yakın yolu bulun

Solar Plus Fuar Hakkında ve İletişim

Türkiye dünya genelinde hızla büyüyen bir enerji pazarıdır. Şehirleşme ve endüstrileşmeden dolayı elektrik ihtiyacı 2014’te 256 Teta-Watt-Saat artmıştır. Yüksek güneş radyasyonu -günlük ortalama 7.5 saat- ve Türkiye’nin merkezi coğrafi konumu takdiriyle güneş enerjisinin toplam uygulanabilen güneş pili (fotovoltaik) gücü 500 GWp’a kadardır (Küresel Isınma Potansiyeli). Güneş enerjisi üretiminde doğal koşulların desteklediği mekanizmalarının yanı sıra, Türkiye hükümeti, güneş enerjisi yatırımlarında motive etmektedir: Kilovat-saat başına, 13.3 USD sent tarife garantisi ve aynı zamanda yerel üretim inisiyatifini kullanarak büyük projelerden yüksek talep ile ilgi çekerek ticari çatı sistemlerinin öz tüketimini 1 Megavata düşürmüştür. Enerji pazarının gelecek yıllarda yüksek oranda büyüme kaydetmesi ve Türkiye’nin dünyanın en çok umut vaat eden pazarlarından biri olarak görülmesi beklenmektedir ve daha birçokları için önemli iş platformu ve buluşma noktasıdır.

Tarih: 22.09. – 24.09.2016
Yer: Congresium Ankara, Congresium Ankara, Söğütözü Caddesi No:1/A, 06510 Çankaya, Ankara / TÜRKİYE
Düzenlenme Sıklığı: İki Yılda Bir
Düzenleyen: Messe Stuttgart Ares Fuarcılık
Ziyaret saatleri: 10:00 – 19:00 Perşembe – Cumartesi
Online Ziyaretçi Kayıt Formu: Davetiye

Bilgi: Solar Plus Ankara, solarplusankara.com

Exit mobile version