Siemens, Akıllı Şehir Teknolojilerini ICSG Fuarı’nda Sergiledi

Siemens, Dijital Şebekeler kapsamında sunduğu geleceğin akıllı şehirlerine yönelik ürün ve çözümlerini 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda tanıttı.

Global enerji sektörünü İstanbul’da buluşturan, geleceğin akıllı şebekeleri ve şehirlerine yön veren konuların ele alındığı İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG) 25-26 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Siemens Türkiye, ICSG Fuarı‘nda Dijital Şebekeler kapsamında sunduğu akıllı şehirlere yönelik çözümleri ve geleceğin enerji dünyası için “sürdürülebilir, akıllı ve güvenli” temalı ürünleri ile yer aldı.

Sektörde lider konumda bulunan Siemens Türkiye’nin sunduğu akıllı dijital şebeke çözümleri, enerji dağıtım şirketlerinin yüzde 43’ü tarafından kullanılıyor. Siemens’in, var olan altyapıyı daha akıllı ve otonom hale getiren ve insan hatalarından arındıran Akıllı Şebekeler çözümleri, Türkiye’de geliştiriliyor.

Siemens ICSG Fuarı

“Kapsamlı ve bütünsel güvenlik” yaklaşımı

Günümüzde dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla siber güvenlik ihtiyaçlarının da büyük bir hızla arttığını belirten Siemens Dijital Şebekeler Türkiye Direktörü Hasan Ali Pazar şöyle konuştu: “Siemens olarak siber güvenliğe, “kapsamlı ve bütünsel güvenlik” stratejisiyle yaklaşıyoruz ve hem veri hem de fiziksel varlıkların güvenliğini sağlıyoruz. Enerji, altyapı hizmetleri, petrol ve gaz, otomotiv, çimento, kağıt, demir çelik v.b. endüstrileri için siber güvenlik çözümlerimiz ile tehditleri önlemeyi ve müşterilerimizin riskini en aza indirmeyi hedefliyoruz. Enerji sistemleri dahil tüm kritik altyapılarda, bütün operasyonel teknolojileri kapsayan dünya standartlarında uçtan uca siber güvenlik çözümleri sunuyoruz.

Siemens Türkiye’nin standında yenilikçi ürün ve sistemler sergilenirken, Enerji Otomasyonu için Siber Güvenlik, Enerji Verimliliğinde Bulut Tabanlı Yapay Zeka Uygulamaları, Dijital İstasyon ve Akıllı Su Yönetimi çözümlerine yönelik özel sunumlar da gerçekleştirildi. Fuarın ilk gününde enerji otomasyonu için siber güvenlik ve enerji verimliliğinde bulut tabanlı yapay zeka uygulamalarını tanıtan Siemens Türkiye, ikinci gün ise dijital istasyon ve akıllı su yönetimi sunumlarını gerçekleştirdi.

Siemens’in dijitalizasyon odaklı çözümleri kolay yönetim ve yüksek verimlilik sunuyor

Enerjinin üretim, iletim ve dağıtım aşamaları için pek çok farklı ve yenilikçi çözüm sunan Siemens, akıllı iletim ve dağıtım şebekelerinin geliştirilmesi, aynı zamanda merkezi ve dağınık haldeki enerji üretim tesislerinin entegrasyonu alanlarında da müşterilerini destekliyor. Akıllı şebekelere yönelik çözümleri, özellikle enerjinin iletim ve dağıtım aşamalarında kolay yönetim ve verimlilik hedefiyle dijitalizasyon ile bütünleştirerek katma değerli hizmetler sunuyor.

Siemens, enerjide yeni şebekeler kurmanın yanı sıra mevcut şebekelerin gelecekteki ihtiyaçlara adaptasyonunu, modernizasyonunu ve geliştirilmesini sağlıyor. Bu alanda şebeke altyapılarının korunması, otomasyonu, planlaması, kontrolü, analizi ve takibinin yanında demiryolu elektrifikasyonunu da içine alan, anahtar teslim akıllı şehir ve altyapı çözümleri ve hizmetlerinden oluşan komple bir portföy sunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın