SAMSON, Bayileriyle Kıbrıs’ta Bir Araya Geldi

Çok çeşitli endüstriyel prosesler için yüksek kaliteli kontrol vanaları üreten SAMSON, bu yılki bayi toplantısı organizasyonu için Kıbrıs’ı tercih etti. Kaya Artemis Resort Hotel’de gerçekleştirilen etkinlik üç gün sürdü.

Endüstriyel prosesler için yüksek kaliteli kontrol vanaları üreten SAMSON, satış organizasyonunun önemli bir parçası olan bayileriyle iş birliğini artırmak ve birlikte güzel zaman geçirmek için Kıbrıs’ta üç gün süren bir organizasyon düzenledi. Kaya Artemis Resort Hotel’de SAMSON yetkilileriyle bir araya gelen bayiler üç gün süren bu güzel organizasyonda hem dinlenme hem de yılın stresini atma fırsatı buldular.

Konuyla ilgili açıklama yapan SAMSON Pazarlama Müdürü Mahir Bağır, bayileriyle bir araya gelmeyi uzun süredir gündeme aldıklarını fakat yoğun iş temposu nedeniyle ancak bu sene uygulama fırsatı yakaladıklarını söyledi. Son olarak 2014 yılında SAMSON AG/Frankfurt fabrikasında bayileriyle bir araya geldiklerini söyleyen Bağır; güncel konuları konuşmak, ürün gamındaki yenilikleri anlatmak ve yaz öncesinde stres atarak güzel vakit geçirmek için bu faaliyeti düzenlediklerini belirtti.

SAMSON

SAMSON Türkiye bayilerinin, tesisat sektörünün ve Türk sanayiinin yakından tanıdığı firmalar olduğunu dile getiren Pazarlama Müdürü “Bu değerli temsilcilerle bir araya gelmek ve onlardan organizasyonumuzla ilgili olumlu geri dönüş almak bizim için çok önemli. İş ortamında sürekli bir arada olduğumuz bu değerli kişilerle, iş ortamı dışında da görüşmemiz daha samimi bir iletişimin yolunu açmış oldu. Bayilerimizin iş dışında da bir arada olmaları, gerek sektöre gerekse bölgelerine yönelik sorun ve konuları rahat bir ortamda kendi aralarında görüşmelerine de olanak sağladı. Bu tür birleştirici organizasyonları daha sık yapmamız noktasında isteklerini de bildirdiler” dedi.

Organizasyonun ardından SAMSON firmasıyla ilgili de bilgi veren Bağır, SAMSON’un 1907 yılında Almanya’da kurulduğunu ve 110 yılın üzerinde bir geçmişe sahip olduğunu söyledi. Bu köklü şirketin Türkiye ayağı olarak en iyi kalitedeki kontrol vanalarını artık ülkemizde de üretebildiklerini söyleyen Pazarlama Müdürü, “Frankfurt başta olmak üzere dünya çapında SAMSON lisansı ile üretim yapan 7 üretim tesisi var. Samson, farklı tipte vana üretimi yapan 9 ayrı şirketiyle dünya üzerinde 4000’in üzerinde çalışanı bulunan global bir firma. Ana uzmanlık alanı kontrol vanaları ve aksesuarları olan SAMSON grubun bilindiği üzere Türkiye’de de üretim yaptığı bir tesisi var. 2015 yılı itibarıyla Hadımköy Sanayi bölgesindeki tesisinde faaliyetlerine devam eden fabrikamız 11.000 m2 kapalı alana sahip ve SAMSON grubu içerisindeki en modern tesislerden biri. Fabrikamızda ISO8 sınıfında temiz oda uygulaması bulunuyor. Bu temiz oda, özellikle oksijen gibi kritik akışanlarda çalışacak vanalarının yağdan arındırılma ve montajlarının yapıldığı kısım. Bu açıdan ülkemizde sektöründeki tek tesis” diyerek fabrikalarının farkının altını çizdi.

Daha önce Almanya’dan ithal edilen büyük çaplı kontrol vanalarını ve yüksek basınç sınıfındaki kontrol vanalarını artık Hadımköy’deki fabrikada üretebildiklerini vurgulayan Bağır, “Gerek teslim süresinde gerekse maliyet noktasında müşterilerimizden olumlu yorumlar alıyoruz. Alman teknolojisini Türkiye’de üretim yapan bir firma olmanın avantajıyla sektöre sunarak fark yaratıyoruz” dedi. “SAMSON kendi segmentinde pazarda lokomotif konumunda olan bir firma. Bu noktada hedefimiz, en yüksek kalitede üretilmiş ürünü en kısa sürede ve en uygun maliyetlerle son kullanıcıya ulaştırmak. SAMSON olarak ithalatçı bir yabancı firmadan ziyade çok büyük oranda yerli üretim yapan bir firmayız. Yeni tesislerimizdeki ASRS ve Kardex depolama sistemleri sayesinde çok yüksek yarı mamul stoğu ile çalışıyoruz. Dolayısıyla işletmelerin ihtiyacı olan farklı tipte vana varyasyonlarını hızlıca üretebilmemiz mümkün. Ayrıca yedek parça ihtiyacını da stoktan karşılayabiliyoruz. Satış sonrası hızlı servis organizasyonlarımız, bölgesel bazda saha teknik desteklerimiz ve ücretsiz saha eğitim hizmetlerimiz de son kullanıcılarımıza sunabildiğimiz hizmetlerden aklıma ilk gelenler” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın