Ramazan Bayramı Tatili Boyunca Doğru Klima Kullanımı

Yaklaşan Ramazan Bayramı tatili boyunca evlerinde, otellerde ve çeşitli kapalı alanlarda sıcak havadan korunmak isteyecek tatilcilerin bayram dönüşlerini hasta olmadan geçirebilmeleri için klimaların doğru kullanımı büyük önem taşıyor.

Ramazan Bayramı öncesinde aniden yükselen sıcaklık değerleri, günlük yaşantıda klima kullanma ihtiyacını artırıyor. Özellikle bu dönemlerde kapalı ortamların sıcaklığını ideal derecede tutmak büyük önem taşıyor.

Bununla birlikte yaz mevsiminin dayanılmaz sıcaklığında en çok gereksinim duyulan ürünlerden biri olan klimaların doğru kullanımı, yaşam alanlarında yüksek konfor sağlamaya yardımcı oluyor.

Ramazan Bayramı Klima Kullanımı

Ramazan Bayramı Tatilinde Klima Kullanımı

Bu kapsamda Form MHI Klima Sistemleri uzmanları, doku günlük Ramazan Bayramı tatili öncesinde tatile çıkacak vatandaşları doğru klima kullanımı konusunda uyarıyor. Klimanın yalnızca serinleme görevi görmediğine, doğru kullanıldığında ortamdaki taze ve temiz hava akışını kontrol ederek kişileri hastalıklardan koruduğuna dikkat çeken uzmanlar tatilcilerinin bayram dönüşlerinde hasta olmamaları için çeşitli detaylara dikkat çekiyor.

Klima deyip geçmeyin! Doğru bir kullanım için buna dikkat

Klimanın bilinçsiz kullanımında, en sık görülen rahatsızlıklardan biri de halk arasındaki adıyla klima çarpması…

Klimanın üflediği havanın doğrudan üzerinize gelmesi ve vücuttaki terin kuruması boyun, sırt gibi kaslarda başlayıp devam eden tutulma ve ağrılara sebep oluyor.

Bu gibi durumları önlemek için oda sıcaklığını 22 ila 25 derece arasında tutmak ve klima kanatlarını da hava akışının tek bir yöne gelmesini engelleyecek şekilde ayarlamak gerekiyor. Mitsubishi Heavy klimaların eşsiz 3D Auto özelliği sayesinde motorlu ve bağımsız kanatlar, bulunulan ortamdayüksek konfor seviyesi sağlamak için 8 farklı hava yönlendirme seçeneği sunuyor.

Soğutulan hava doğrudan tavana üfleniyor. Böylece klimadan üflenen hava ortama son derece homojen bir biçimde dağılıyor ve oda içerisindeki sıcaklık farklarını minimize ediyor.

Klima filtreleri çok önemli

Yalnız klima çarpması değil aynı zamanda alerjik bünyeliler için de klima kullanımı sorun olabiliyor. Oysa bunu önlemek çok kolay. İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form MHI Klima Sistemleri, bakterilerin çoğalmasını engelleyebilmek için klimaların düzenli bakımının önemine dikkat çekiyor.

Japon Mitsubishi Heavy Industries’e özgü alerjen temizleme sistemi sayesinde soluduğunuz hava temizleniyor. Mitsubishi Heavy split klimalar ayrıca kendi kendini temizleme, alerjen temizleme ve kir önleme amaçlı antibakteriyel işleme tabi tutulan fanlara sahip split klimalarıyla son kullanıcıya büyük avantajlar sağlıyor

Bu sayede cihaz kapalıyken oluşabilecek kötü kokular ve partiküller engellenmiş oluyor. Çıkarılabilen klima filtreleri ve yıkanabilen fotokatalitik koku önleyici filtreler de kullanıcılara temizleme imkanı sunarak bakterilerin çoğalmasını önlüyor ve bu sayede olası hastalıkları engelliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın