Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı 2018

Klima ve soğutma sektörünün önde gelen kurum ve kişilerinin katkılarıyla 1992 yılında kurulan İSKİD (İklimlendirme, Soğutma, Klima İmalatçıları Derneği) 2 Ekim Salı günü “Mimari Tasarımda İklimlendirme’’ konulu bir panel düzenliyor. Yapı Medya İletişim’in Yapı Endüstri Merkezi (YEM)’de düzenlediği etkinliğe, sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrenciler katılacak.

’BANA YAŞADIĞIN BİNAYI SÖYLE SANA SAĞLIĞINI SÖYLEYEYİM’’

Son yıllarda yeni bir kavram olarak karşımıza çıkan ve sağlığımızı doğrudan etkileyen “hasta bina” kavramı yapı sektörünün de önemli konularından biri. Nefes alan yapıların, mimarinin yaklaşımını belirlemesi gerektiğini iddia eden İSKİD sektörü ve toplumu bilinçlendirmek için bir konferans düzenliyor.

İSKİD TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN SEKTÖRÜ BULUŞTURDU

İSKİD’in bu yıl 5’incisini düzenlediği “Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı”nda ısıtma ve soğutma cihazlarının binalarda nasıl kullanılması gerektiği anlatılacak.

Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı 2018

2 Ekim’de gerçekleşecek ve saat 14.30’da başlayacak etkinliğin moderatörlüğünü ekonomi gazetecisi Cüneyt Toros yapacak. MİSK Komisyon Başkanı Gökhan Büyükarıkan’ın nefes alabilen binaların sağlığımıza etkilerini içeren sunumunun ardından saat 15.00’de ‘’Nefes Alabilen Binalar İçin İklimlendirme’’ konulu oturum yapılacak. Oturumda Mimarist Stüdyo’nun kurucu ortağı Yüksek Mimar Önder Kul, Ünder Mimarlık’ın kurucusu Mimar Burak Ünder, Swanke Hayden Connell Mimarlık’tan Mimar Burcu Şenparlak, Rota Mühendislik’ten Devrim Atalay ve Rönesans Gayrimenkul’den Burak Toroman sağlıklı ve doğru binaların inşa edilmesi için çözüm önerilerini paylaşacaklar.

Saat 16.45’te başlayacak ikinci panelde oturumun keynote konuşmacısı AMA Design’dan Mimar Anda Manu kendi deneyimlerini aktaracak.

İKLİMLENDİRME-SOĞUTMA-KLİMA İMALATÇILARI DERNEĞİ – İSKİD HAKKINDA

İklimlendirme, soğutma ve klima imalatçıları tarafından 1992 yılında kurulan İSKİD, iklimlendirme sektörünün sağlıklı gelişmesi ve uluslararası rekabette öne geçmeyi iş hedefi olarak belirlemiş etkin bir kuruluştur.

2018 yılında üyelerinin temsil ettiği şirket sayısının 100’ün üzerine ulaştığı İSKİD’in firmaları Türkiye pazarının %90’ını temsil ediyor.

Türkiye’de iklimlendirme, soğutma ve klima cihazları imalatçısı ve/veya ithalatçısı olan üyeleri arasında işbirliğini sağlayan İSKİD, üyelerin sorunlarına çözüm üretmek için faaliyetlerde bulunuyor.

Ülkenin ısıtma, soğutma klima ihtiyaçlarının karşılanması sırasında çevreye duyarlı olmayı, ülke ekonomisine katkı sağlamayı ilke edinen İSKİD iklimlendirme sektörünün uluslararası rekabetteki gücünü ileriye taşımaya hedefliyor.

Program:

13:30 – 14:30 Kayıt

14:35 – 14:45 Hoşgeldiniz Konuşması
Taner Yönet – İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı

14:45 – 15:00 İSKİD Sunum
Gökhan Büyükarıkan – MİSK Komisyonu Başkanı (Arçelik A.Ş. Kurumsal Bölge Satış Yöneticisi)

15:00 – 16:30 NEFES ALAN BİNALAR İÇİN İKLİMLENDİRME PANELİ
Cüneyt Toros – Fortune Türkiye Yayın Direktörü (Moderatör)
Burak Rıza Toraman – Rönesans Gayrimenkul Yatırım Teknik Direktörü
Burak Ünder – Ünder Mimarlık Kurucusu
Burcu Şenparlak – Swanke Hayden Connell Mimarlık Genel Müdürü
İlker Devrim Atalay – Rota Mühendislik Kurucusu
Önder Kul – mimaristudio Kurucu Ortağı

16:30 – 16:45 Kahve Arası

16:45 – 17:45 Anda Manu – AMA Design Kurucusu (Anahtar Konuşmacı)

17:45 – 19:30 Kokteyl

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın