MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı, 2-7 Ekim 2018

Makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgahlarının Avrasya Bölgesi’ndeki en önemli buluşma platformu MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmak için hazırlıklarına devam ediyor.

Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğinde; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB’in desteğiyle düzenlenen fuar, binin üzerinde marka ve marka temsilcisini sektör profesyonelleriyle aynı çatı altında buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye ekonomisinin en önemli taşlarından biri olan makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı takım tezgahlarının buluşma platformu MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmak için hazırlıklarına devam ediyor.

MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı

Bir önceki yıla kıyasla bu yıl yüzde 12’lik bir büyüme beklediklerinin altını çizen TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, MAKTEK’in sektörün buluşma platformu olduğunu söyledi. Dünyanın farklı noktalarından fuara katılım sağlayacak iş insanlarını 14 salonda toplam 120 bin metrekarelik alanda bir araya getireceklerini belirten Ersözlü, 1.000’i aşkın firma ve firma temsilciliğini sektör profesyonelleriyle buluşturmak için hazırlıklara tüm hızıyla devam ettiklerini belirtti. Ersözlü, “MAKTEK, son teknolojiyle tasarlanan ürünlere de ev sahipliği yapmanın ötesinde binlerce yeni ürünü de aynı platformda bir araya getirerek adeta sektörün gelecek vizyonunun da fotoğrafını çekiyor. 70 ülkeden 60 bin ziyaretçinin yanı sıra Çin, Tayvan, Hindistan ve Kore gibi milli katılımlara da ev sahipliği yapacak olan fuar; yurt dışından gelecek kamu ve sivil toplum örgütlerinin üst düzey yöneticilerine de ev sahipliği yapacak. Türkiye ekonomisi içinde önemli bir parametre olan fuar özelinde 1 milyar dolarlık iş hacmi sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Ödüller MAKTEK Avrasya’da 

Öte yandan TİAD ve TEZMAKSAN Eğitim Üssü’nün birlikte organize ettiği Altın Pergel Yarışması’na da ev sahipliği yapacak olan MAKTEK Avrasya, gelecek nesillerin gelişimini de desteklediğini kanıtlıyor. 19 farklı şehirden toplam 36 meslek lisesinin katıldığı yarışma kapsamında 10 okul finale kaldı. Dereceye giren ilk 3 okula ise ödülleri MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı’nın açılış töreninde kazananlara takdim edilecek.

MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı’nda takım tezgahları, metal- sac işleme makineleri, tutucular – kesici takımlar, kalite kontrol – ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren katılımcılar yer alacak.

MAKTEK Avrasya 2018 Fuar Künyesi

Tarih: 2 – 7 Ekim 2018
Yer Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi
Net Sergileme Alanı: 14 Salon (1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-14 Salonlar + Registration Hall) / (120.000 Metrekare)

Maktek Avrasya Fuarı

-CNC ve Üniversal Talaşlı İmalat Makineleri
-Sac İşleme Makineleri
-Kesici ve Tutucu Takımlar
-CAD/CAM Teknolojileri
-Ölçü Aletleri, Kalite Kontrol Cihaz ve Ekipmanları
-Kaynak Kesme Ekipmanları, Kaynak Makineleri ve Yedek Parça
-Isıl İşlem Donanımları
-Taşıma Sistemleri
-Yağlama ve Soğutma Sistemleri
-Kamu Kurumları ve Üniversiteler
-İlgili Meslek Kuruluşları
-Finans Kuruluşları
-Sektörel Yayınlar

Sergilenecek Teknolojik ve İnovatif Ürünler

Yerl, Üretim Ürünler

Durmazlar tarafından üretilen boru ve profil üzerinde hareketli eksenler sayesinde istenilen profilde kesim yapılmasına imkan sağlayan Profil-Boru Kesme Fiber Lazer tezgahı sergilenecek. Buna ek olarak 6kW gücündeki Fiber Lazer Rezonatörü de MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Ermaksan tarafından üretilen ve geleceğin teknolojisi olarak görülebilecek 3 Boyutlu Metal Eklemeli İmalat yapabilecek 3D Metal Yazıcı görülebilecek. Bu makine ile titanyum alaşımları gibi reaktif tozlarda güvenle çalışılabilmektedir. Ek olarak; RedDot, IF Product Design gibi ödüllere sahip olan fiber lazer tezgahları da MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Spinner tarafından üretilmekte olan 3 taret – 2 aynalı CNC tornalama merkezi MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Akım Metal tarafından üretilmekte olan ve SMB markası ile piyasada yer alan namlu üretiminde kullanılabilen çift taretli CNC torna tezgahı MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Dirinler tarafından Drinns markası ile üretilmekte olan gemi parçaları üretiminde kullanılabilen 5 Eksen Gantry CNC Freze Tezgahı MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Uzay Makina tarafından üretilen Karbür Inset Uçlu Daire Testere tezgahı MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Boehlerit tarafından geliştirilen yeni frezeleme programı ve HIPMS kaplama teknolojisi ile sertleşmiş malzemelerin işlenmesini daha kolay hale gelmesini sağlayan frezeleme takımları MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Akermak tarafından KOSGEB desteği ile geliştirilen “KUPA” isimli standart kalıp kütüphane programı MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

İthal Ürünler

Tezmaksan tarafından; SW markasının ihtiyaca göre 2 veya 4 iş miline sahip 5 eksenli yatay işleme merkezi MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Mazak tarafından; Endüstri 4.0 uygulamaları, makinelerin entegre ve eş zamanlı olarak kontrol edilmesini sağlayan Mazak Smart Box fuardaki makinalar üzerinde görülebilecek. Ayrıca; lazer kesim teknolojisinde 3’üncü jenerasyon olarak adlandırılan Direk Diyot Lazer’i (DDL) teknolojili OPTIPLEX Lazer Tezgahları MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Fanuc tarafından; 3D Area Sensor (bir palet veya kasa içerisinde karışık olarak bulunan parçaların kamera ve robot vasıtası ile sınıflandırılması), Force Sensor (kuvvet algılamaya dayalı olarak robot ile çapak alma, polisaj ve birleştirme işlemlerinin yapılması), Collaborative Robots (insanlar ile aynı anda tehlike oluşturmadan çalışabilen endüstriyel robotlar) MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

DMG Mori tarafından; 6 mikron hassasiyetinde pozisyonlamaya ve otomatik termal kompanzasyona sahip CNC işleme merkezi, simultane 5 eksen çift iş milli işleme merkezi MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Ses 3000 tarafından; YCM Supermax markasının Y eksenli ve karşı fener milli (sub-spindle) CNC torna tezgahı MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Haimer tarafından; Hassas takım bağlamaya olanak sağlayan ve verileri toplayarak iyileştirme sağlayabilen Comfort i4.0 Shrink Makinası ve Power Clamp i4.0 veri matris kodlarından shrinkleme parametrelerini okuyan bir tarayıcı MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

Atlas CNC tarafından; Alpha Laser markasının lazer ile yüzey sertleştirme işlemi (ısıl işlem) yapabilen makinası MAKTEK Avrasya 2018’de yer alacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın