LEED Adayı 1.500 Konutluk Evora Denizli Projesi Fan Tercihi, Aironn

Emlak Konut’un toplam büyüklüğü 115,291 bin metrekare olan arsa üzerine yükselen Evora Denizli projesi yaklaşık 1.500 lüks konut, özel eğitim kurumu, bir devlet okulu, temel ve sosyal ihtiyaçların karşılanacağı ticari üniteler yer alıyor.

Evora Denizli Projesi

“Doğayla İç İçe Mimari Tasarım ve Çevre Dostu Fonksiyonlar” konsepti ve geri dönüşüme önem veren bir mimari yaklaşım ile tasarlanan Evora Denizli, aydınlatmada güneş enerjisinden faydalanan, yağmur suyunu biriktiren, pis suyu geri dönüştüren, çöplerini ayrıştıran sistemlerle donatıldı. Otoparkların büyük bölümünün toprak altında kapalı otopark olması tercih edilerek yüzeyde daha fazla yeşil alan yaratıldı.

Evora Denizli Projesi

Yeşil Bina Sertifikası LEED’in GOLD sertifikası gerekliliklerine göre tasarlanan Evora Denizli’nin statik projeleri, Türkiye’deki yönetmeliklerin yanı sıra Kaliforniya ve Avrupa Birliği Deprem Şartnamesi’ne uygun olarak geliştirildi. Kaynakların tasarruflu ve çevre dostu kullanımı ile konforun optimize edildiği projenin kapalı otoparklarında jet fan sistemleri ile birlikte tüm blok fanları da Aironn ürün grubundan seçildi. Aironn A.Ş., bu proje için; her biri Kocaeli Kartepe mevkiindeki tesisinde bulunan test laboratuvarlarında test edilerek teslim edilmek üzere jet fanlar, asansör ve merdiven basınçlandırma fanları, çatı fanları ve diğer havalandırma gereksinimlerini karşılayacak fan gruplarını üretti.

Aironn

Aironn, havalandırma endüstrisinde Türk mühendisliğinin gücünü başarıyla yansıtacak üretici kuruluş olarak 2011 yılında faaliyetlerine başladı. Kurulduğu günden beri sektörde fark yaratmak isteyen Aironn, teknolojide, inovasyonda dünya standartlarını maliyet avantajı ile birleştirerek çözüm sunmayı hedefledi. “En rekabetçi enstrümanımız fiyat değil, yarattığımız farklar olmalı” bakış açısıyla güçlü bir Ar-Ge alt yapısı oluşturdu. Ar-Ge’yi evrensel bir kültür olarak ele aldı ve benimsedi. Yangın, duman ve basınçlandırma fanları, jet fanlar, metro ve tünel fanlarından sonra aksiyel fanlar, EC fanlar, sığınak havalandırma fanları, çatı ve kanal tipi fanlardan banyo fanlarına kadar, fan ürün grubunu eksiksiz hale getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın