İSİB Nijerya’da düzenlenen Mega Clima 2019 Fuarı’na katıldı.

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Nijerya’da düzenlenen Mega Clima 2019 Fuarı’na katıldı. Bu yıl 3. Düzenlenen fuarda toplam 15 Türk firması yer aldı.

İklimlendirme sektörünün global pazarlarda tanınırlığının artması, rekabet gücünün gelişmesi ve ihracat pazarının genişlemesi amacı ile uzak pazarları hedef edinen İSİB, bu kapsamda Afrika’nın önemli fuar organizasyonu olan Mega Clima fuarında yerini aldı.

Su sistemleri, tesisat malzemeleri, soğutma sistemleri, klima ve havalandırma cihazlarını kapsayan fuara bu yıl 15 ülkeden 85 firma katılım sağladı.

Mega Clima 2019 Fuarı

Fuarda info standı ile yerini alan İSİB, Ankara Sanayi Odası ve Nijerya-Belçika Ticaret Odası’nın da ortak olduğu Avrupa İşletmeler Ağı desteğiyle firmalara Nijeryalı alıcılar ile ikili iş görüşmeleri yapabilme imkanı sundu.

Stantta Türk iklimlendirme sektörünü tanıtan aktivitelerde bulunan İSİB, hem Türk hem de yabancı sektör temsilcilerinin buluşma noktası oldu.

Afrika kıtasını hedef pazarlar arasına alarak yaptığı çalışmalar ile Afrika’da emin adımlarla ilerleyen İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği, ticari heyet organizasyonları, iklimlendirme tanıtım günleri ve fuar organizasyonlarına ağırlık vererek, pazarda etkin olmayı, kalıcı ve sağlam ilişkiler kurmayı ve Türk iklimlendirme firmalarına yeni pazarlar kazandırmayı hedefliyor.

Mostra Convegno’ya Partner ülke olan Türkiye, fuarda göz dolduracak

Türkiye, iklimlendirme sektörünün en büyük fuar organizasyonlarından biri olan Mostra Convegno Expocomfort’a partner ülke oldu.  42.’si 17-20 Mart 2020 tarihleri arasında Milano’da düzenlenecek olan fuarda Türk İklimlendirme Sektörü güçlü bir katılım gösterecek.

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hakkı Şanal İtalya ve Türkiye arasında çok güçlü ve köklü bağlar bulunduğuna dikkat çekerek İtalya’nın Türkiye’nin ana ticaret ortaklarından biri olduğunu ifade etti.

Şanal, “ Gerek iki ülke arasındaki genel dış ticarette, gerekse iklimlendirme sektörü özelinde dış ticaret hacmimiz göz doldurmakta. İtalya; Türkiye’nin İklimlendirme Sektörü ihracatında ilk 3 ülke arasında yer alıyor. Aynı durum ithalat için de geçerli” dedi.

Mostra Convegno Expocomfort fuarının iklimlendirme sektöründe dünyanın en önemli fuarından biri olduğunu belirten Şanal, “ 2018 yılında toplam 325 bin metre kare alanda 2.388 katılımcı firma ürünlerini sergiledi.

1.234 yabancı firma katılım sağladı. 120 bini İtalyan, 42 bini yabancı olmak üzere toplam 164 bin kişi ziyaret etti. Türkiye ise 114 firma ile en çok yabancı katılım sağlayan ülke oldu.

Fuarda 2020 yılında Partner ülke olmamızın Türkiye’den fuar katılımına olumlu bir etki yapmasını da bekliyoruz. Gerek İtalyan muhataplarımız gerekse İtalyan Ticaret Odası Derneği ile şu anda uyumlu ve güçlü iş birliği içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz” bilgisini verdi.

Exit mobile version