Isı Pompaları ve Kaynak Tipine Göre Enerji Analizi Semineri

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Bursa Temsilciliği’nin düzenlediği 2019/20 eğitim seminerlerinden 2.’cisi 28 Eylül 2019 tarihinde BAOB Bursa Akademik Odalar Birliği Salonunda yapılacaktır.

Seminerin Konusu ;” Isı Pompaları ve Kaynak Tipine Göre Enerji Analizi”dir.

Isı Pompası Enerji Analizi

Enerji Analizi Eğitim İçeriği

Konu: Isı Pompaları ve Kaynak Tipine Göre Enerji Analizi
Tarih: 28.09.2019 Cumartesi
Saa: 10:00-12:45
Seminer Yeri: BAOB Bursa Akademik Odalar Birliği
Konuşmacı: Nurettin KÜÇÜKÇALI
Oturum Başkanı: Suat GÜLÇİMEN
Program Akışı: 09.30 – 10.00: Buluşma
10.00 – 10.15: Başkanın Açılış Konuşması ve TTMD Bilgilendirme Video Gösterimi
10.15 – 11.15: Isı Pompaları ve Kaynak Tipine Göre Enerji Analizi 1. Bölüm
11.15 – 11.30: Kahve molası
11.30 – 12.30: Isı Pompaları ve Kaynak Tipine Göre Enerji Analizi 2. Bölüm
12.30 – 12.45: Kapanış ve Teşekkür seremonisi

Isı Pompası Nedir?

Isı pompası, ısı enerjisini bir ortamdan diğer bir ortama taşıma prensibine dayanan ve elektrikle beslenen bir sistemdir. Gerekli şartlar sağlandığında yüksek miktarlarda enerji düşük maliyetlerle kullanıma sunulabilir.

Isı Pompası Çalışma Prensibi

Çoğu insan için ısı pompası yeni bir terimdir. Oysaki evlerimizde ısı pompası çalışma prensibi ile aynı mantığın ürünü olan buzdolabı, klima ve derin dondurucu gibi cihazlar kullanılmaktadır. Söz konusu cihazların çalışma mantığı ısıyı taşıma prensibine dayandığından bu cihazlar, ısı pompası başlığı altında toplanabilirler. Isı pompasının yakın bir gelecekte ülkemizde de yaygınlaşması kaçınılmaz bir sonuçtur.

TTMD Hakkında

TTMD; tanımdaki alanlarda Tesisat Mühendisliğinin ve topluma verdiği hizmetlerin gelişmesi için 1992 yılında kurulmuş olup, bu gün değişik disiplinlerden gelen profesyonellerin ortak amaçlar için toplandığı bir dernek haline gelmiştir. Bilgi ve Teknoloji transferini gerçekleştirmek, uluslararası platformda meslektaşlarımızı temsil etmek ve gelişmeleri anında izlemek için TTMD olarak yurtdışı meslek örgütleri ile temaslarımız devam etmektedir.

TTMD’nin amacı; öncelikle profesyonel hizmet veren meslektaşlarımızla, yeni mezun mühendisler ve bu meslekte yetişmek isteyen öğrencilerin uygulama alanındaki eğitimlerine, araştırmalarına, bilgi ve teknoloji transferine katkıda bulunmak, gerekli iletişim ve tartışma ortamının sağlamak, üniversitelerin ve araştırma kurumlarının mesleğimizle ilgili araştırmalarına katkıda bulunmaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın