INGAS, 7. Uluslararası Doğalgaz Kongre & Fuarı

Doğalgaz Sektörünün Kalbi İstanbul’da Atacak

Sektörün Türkiye’deki en büyük kongre ve fuarı olma özelliğini taşıyan, “7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı” (INGAS 2017) 2-3 Kasım 2017 tarihleri arasında, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’de doğalgaz sektörünün okulu olarak kabul edilen İGDAŞ’ın ev sahipliğinde düzenlenecek olan INGAS 2017’ye yurt içi ve yurt dışından 20 farklı ülkeden 5 binin üzerinde uzman ve sektör temsilcilerinin katılımı bekleniyor.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve birçok kurum ve kuruluşun destekleriyle gerçekleşecek olan INGAS 2017, doğalgaz piyasasının geliştirilmesi, doğalgazın sürdürülebilir bir şekilde kullanılması ve Türkiye’nin orta ve uzun vadede bir doğalgaz ticaret merkezi konumuna gelmesine ilişkin yeni projeksiyonların değerlendirilmesi açısından, sektörün tüm dinamiklerini uluslararası platformda bir araya getirme fırsatı sunacak.

Doğalgazda Türkiye’nin Stratejik Rolü Büyük

İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik INGAS 2017 ile ilgili olarak;“Türkiye, dünyadaki doğalgaz ve petrol rezervlerinin yüzde 70’ine sahip olan Hazar Havzası ve Orta Doğu’ya yakın olması nedeniyle stratejik açıdan önemli rol oynuyor. Artan ihtiyaçların karşılanmasında, enerji kaynaklarının kullanımı ve tüketimi her geçen gün artıyor. Bu yüzden, en çok kullanılan enerji kaynaklarından biri olan doğalgazın kullanımı, yönetimi ve geliştirilen teknolojileri takip etmek, ülkemiz açısından önem kazanıyor” dedi.

Mehmet Çevik sözlerini şöyle sürdürdü: ”7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı; tüm paydaşların bir araya geleceği, sektörün ortak sorunlarının tartışılacağı, doğalgaz dağıtım alanındaki son yeniliklerin masaya yatırılacağı, örnek uygulamaların değerlendirileceği, yatırım stratejilerinin ve fırsatlarının tartışılacağı uluslararası bir platform sağlayacak.”

INGAS 2017 Kârlı İş Olanakları Sunacak

INGAS 2017 katılımcılara; ürünlerini sektörün önde gelen karar vericilerine ve gaz dağıtım şirketlerine sunma fırsatı vererek ticaretlerini geliştirmelerine katkı sağlayacak. Katılımcılar, ithalata ve ihracata hız katacak yeni ve kârlı iş olanakları yakalayacak, en son ve en yeni teknolojileri takip edebilecek. Bunların yanı sıra bire bir görüşmeler yaparak çok kısa zamanda sektörle ilgili geri dönüş almaları ve en verimli şekilde son tüketiciye ulaşmaları mümkün olacak.

INGAS 2017’ye Ürdün, Suudi Arabistan, Umman, İran, Irak, Rusya, Çin, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Nijerya, İngiltere, Hollanda, Kanada, İsveç, A.B.D. Almanya, İtalya ve Hindistan’ın aralarında bulunduğu 20 farklı ülkeden katılım bekleniyor.

Exit mobile version