Hvac ve Endüstriyel Projelerde Kompansatör Seçim Kriterleri ve Uygulamalar Semineri

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Erzurum Temsilciliği’nin düzenlediği 2018/19 eğitim seminerlerinden 1.’si 03 Mayıs 2019 tarihinde Makina Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi, Toplantı Salonu’nda yapılacaktır. Seminerin Konusu; “Hvac ve Endüstriyel Projelerde Kompansatör Seçim Kriterleri ve Uygulamalar” dır.

Konu : Hvac ve Endüstriyel Projelerde Kompansatör Seçim Kriterleri ve Uygulamalar
Tarih : 3 Mayıs 2019-Cuma
Saat : 18:30 – 20:30
Seminer Yeri : Makina Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi, Toplantı Salonu
Konuşmacılar : Emrah ÖLÇEK
Oturum Başkanı : M.Yalçın ÖZÇELİK
Program Akışı :
18:00 – 18:30 Buluşma
18:30– 20:00 Seminer
20:00 – 20:30 Seminer ve Soru-Cevap

Uygulamada, boru hatlarının ısıl genleşmelerinin alınmasında, kompansatör, omega gibi elemanlar kullanılmaktadır. Hatta, bazen hattın kendisi ısıl genleşmeleri kompanze edecek yeterli esnekliğe sahip olmasına karşın, bu elemanlar gereksiz olarak kullanılmaktadır. Bu durum, hem yatırım hem de işletme maliyetinin artmasına yol açmaktadır. Konu ile alakalı olarak “Boru Hatlarında Isıl Genleşme ve Analiz Yöntemleri” makalesini inceleyebilirsiniz.

TTMD Hakkında

TTMD; tanımdaki alanlarda Tesisat Mühendisliğinin ve topluma verdiği hizmetlerin gelişmesi için 1992 yılında kurulmuş olup, bu gün değişik disiplinlerden gelen profesyonellerin ortak amaçlar için toplandığı bir dernek haline gelmiştir. Bilgi ve Teknoloji transferini gerçekleştirmek, uluslararası platformda meslektaşlarımızı temsil etmek ve gelişmeleri anında izlemek için TTMD olarak yurtdışı meslek örgütleri ile temaslarımız devam etmektedir.

TTMD’nin amacı; öncelikle profesyonel hizmet veren meslektaşlarımızla, yeni mezun mühendisler ve bu meslekte yetişmek isteyen öğrencilerin uygulama alanındaki eğitimlerine, araştırmalarına, bilgi ve teknoloji transferine katkıda bulunmak, gerekli iletişim ve tartışma ortamının sağlamak, üniversitelerin ve araştırma kurumlarının mesleğimizle ilgili araştırmalarına katkıda bulunmaktır.

Exit mobile version