Honeywell Home markası Resideo Tanıtım Toplantısı

Resideo Tanıtım Toplantısı 2 Mayıs 2019 tarihinde Radisson Blu Bosphorus Hotel’de gerçekleşti. Resideo Ülke Müdürü Çağlar Şakaklı’ın hoşgeldiniz konuşması ile başlayan toplantıda Honeywell Home, Resideo ve Ademco Otomasyon hakkında bilgiler aktarıldı.

Honeywell Home markası altında Resideo, dünya genelinde 150 milyondan fazla evde ve her yıl 15 milyon kurulum yapan lider ev konforu ve güvenlik çözümleri sağlayıcısıdır. Resideo, tüketici teknolojisinde akıllı, bağlantılı ev ürünleri ile yaşam alanlarına konfor, güvenlik ve basitlik sağlayan teknoloji sunmaktadır.

Resideo honeywell

Resideo Tanıtım Toplantısı

Resideo Ülke Müdürü Çağlar Şakaklı; Honeywell Home markası altında Resideo hakkında bilgiler vererek, Spin-of sürecinin bir şirketin içinden başka bir bölüme ayırıp ayrı bir şirket haline getirmesi ile ilgili ticari bir düzenleme olduğunu, Spin-of sürecinin dünyada bir çok örneğinin bulunduğunu, Honeywell ile yapılan uzun vadeli lisans anlaşması uyarınca Resideo’nun, müşterilerine ürünlerini Honeywell Home markası ile ulaştırmaya devam edeceğini, 14.500 çalışanı olan Resideonun organizasyonunun, 4,5 milyar dolar gibi büyük bir bütçeye sahip olduğunu, Türkiye’de tüzel kişi isimlerinin Ademco Otomasyon olduğunu, firma isimlerinin ise Resideo olduğunu belirtti.

Çağlar Şakaklı, “Dünyada 4.7 milyon bağlantılı ev müşterimiz var, 150 milyon evin içindeyiz, yılda 15 milyon ürün montajı, devreye alma yapıyoruz, 30 milyon sensörden data topluyoruz, 100 bin taahhütçü ile çalışıyoruz, sonuç olarak dünyanın en büyük distribütörüyüz” dedi.

“Ürün gruplarımızda, konfor ve bakım ürün ürünlerine bakarsak; sıcaklık, nem, hava, su, yazılım çözümleri, güvenlik tarafında; paneller, çevre bilimleri, paneller, sensörler, kameralar, iletişim araçları, algılama, bulut yapısı ve çözümleri olarak sayabiliriz” diyen Şakaklı, 1300 adet mühendislerinin yüzde elliden fazlasının yazılım ve sabit işletim sistemi donanım yazılımında çalıştığını, 18 tane üretim, 3 tane yazılım merkezlerinin olduğunu, 3 bin mevcut ya da onay sürecinde patentlerinin olduğunu ekledi.

Resideo’nun başarı formülü

Globaldeki yönetim ekiplerinden de bahseden Çağlar Şakaklı, “Resideo’nun başarı formülü; sadık müşterilerimiz, evsel konfor ve güvenlik ekipmanlarının tedarikçisi, dengeli ve güçlü bilanço – finansal yapı, güçlü nakit akışı, karlı büyüme, basit çözümler ile akıllı ev kavramıdır” diyerek Türkiye’de ki yapılanmalarından bahsetti.

Pazarlama Müdürü Seçil Kızanlık İskender, “Resideo ile Geleceğe Doğru” başlıklı yaptığı konuşmasında; dünyada şehirleşmenin arttığı ve daha da artacağını, enerji tükeminin yüzde kırkının şehirlerde tüketildiğini, güvenlik ihtiyacının da yanısıra arttığını, buna karşılık insanların beklentilerinin değiştiğini, bağlanabilirlik ve nesnelerin interneti kavramlarının ülkemiz açısından da öneminin arttığını belirterek, geleceğe yönelik çok önemli bir pazarın bulunduğunu, Resideo olarak insanların evlerinde kullanacakları ürün ve çözümleri olduğunu ifade etti. Güvenlik-Isıtma-Su başlıklarında ki ürünleri, akıllı ev, enerji verimliliği, kullanım suyu hijyeni başlığında çözümleri hakkında detaylı bilgiler aktardı.

Büyüme stratejilerini, dizayn odaklı tasarımlarını, çekirdek – uzman teknolojilerini, inovasyon, güçlü patent ve bağlanabilirlik anlamında ortak platformlar üzerinde birleştirilmiş tecrübeler ve ekosistemler üzerinde çalıştıklarını belirtti. Sunumunu, gelen soruları yanıtlayarak tamamladı.

Resideo Teknik Destek Mühendisi Cihan Aşılayan, Su Yumuşatma Cihazları konulu, Kıdemli Müşteri Yöneticisi Alper Adıgüzel “Mekanik Daire Üniteleri” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın