Havalandırma Sistemleri Kitabı

Havalandırma Sistemleri Kitabı, havalandırma yöntemleri, havalandırma sistem elemanları, havalandırma kanallarının tasarımı, havalandırma uygulamaları, kanal ve bağlantı elemanlarının yapımı, test, ayar, dengeleme ve ses ve akustik konularını içermektedir. Havalandırmaya Olan İhtiyaç, İlgili Yönetmelikler ve Standartlar, örnek hesaplamalar, armatür tanımları ve soru-cevap kısımları da bulunmaktadır.

Havalandırma sistemleri kitabının ön sözünden alıntı:

“Önsöz

Bu ders notu, MEB-YÖK Meslek Yüksekokulları Program Geliştirme Projesi İklimlendirme ve Soğutma Programı, Havalandırma Sistemleri dersi müfredat programında bulunan konulara paralel olarak hazırlanmıştır.

Havalandırma Sistemleri dersi, yüksekokulumuzun ikinci sınıfında okuyan öğrencilerimizin, havalandırma sistemleri elemanlarının özelliklerini, havalandırma kanallarının tasarlandırılmasını, kanal bağlantı elemanlarının yapılması ve uygulaması gibi konularda yeterli bilgiye ulaşmasını sağlayan bir ders niteliğindedir.

Bu ders notu, öğrencilerin kendi kendilerine çalışabilmeleri ve konuyu daha iyi anlayabilmeleri açısından, iyi bir kaynak olduğu düşüncesindeyiz. Ayrıca bu ders notunun iklimlendirme ve soğutma programının ilerde açılabilecek olan uzaktan öğretim programında kullanılması da hedeflenmiştir.

Bu ders notunun hazırlanmasında değerli katkılarını esirgemeyen Adana Meslek Yüksekokulu Müdürümüz sayın Prof.Dr. Alaettin SABANCI’ya, Teknik programlar bölüm başkanımız sayın Yrd.Doç.Dr.Veysel POLAT’a, katkılarından dolayı sayın Öğr.Gör. Erdoğan GÜRDALA’a ve uzaktan öğretim biriminde görevli öğrencilerimize teşekkür ederiz.”

Havalandırma Sistemleri Kitabı

Havaland%C4%B1rma%20Sistemleri%20Kitab%C4%B1

Havalandırma Sistemleri Kitabı

Bilgi: Mekanik tesisat proje tasarımı ve uygulama konusunda kaynak eser olarak faydalanabileceğimizi düşündüğümüz bu kitabı Doç.Dr. Mehmet BİLGİLİ ve Öğr. Gör. Erdoğan ŞİMŞEK Hocalarımızdan alınan özel izinle sitemizde yer almaktadır.

Kitabın Amacı Havalandırmanın önemini ve ilgili yönetmeliklerini tanıyabilme, temel tiplerini ve uygulama alanlarını listeleyebilmedir.

İlgili Yazılar

7 yorum

Çok değerli bir çalışma olmuş hocalarımıza ve sitenize teşekkür ederim.

Kemal Sengi  -  17 Kasım 2015 / 13:24

Paylaşım için teşekkürler.

Havalandırma ile ilgili çok iyi bir kaynak. Teşekkürler.

Bana bu kitabdan lazim nerden ala bilirim?

Merhaba,
Adana Meslek Yüksekokulun’dan temin edebilirsiniz. Yada pdf formatını kullanarak basım yapabilirsiniz.

Havandirmada çalışmak için kaçıncı sınıfı bitirmek gerekiyor

Merhaba,
Havalandırma kısmında alt eleman, usta, tekniker veya mühendis olabilirsiniz. Alt eleman ve usta için mesleki tecrübe, teknikerlik için 2 yıllık yüksek meslek okulu, mühendislik eğitimi için 4 yıllık lisans olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın