Havalandırma Sektöründe İMCO ile VENCO birleşmesi

Havalandırma sektöründe 1992 yılında, İzmir’de faaliyete başlayan İMCO ile ısı geri kazanımlı havalandırma cihazları, fanlar, elektrikli kanal ve santral tipi ısıtıcılar konusunda imalatlar yapması için 2000 yılında kurulan VENCO daha verimli ve organize bir hizmet sunma amacıyla birleşme kararı aldı.

İMCO VENCO

Havalandırma sektöründe 1992 yılında, İzmir’de faaliyete başlayan İMCO, başta fanlar olmak üzere uzun yıllar Avrupalı üreticilerin Türkiye temsilcisi olarak satış hizmetini sürdürdü. İmalat konusunun gelecekte daha da önem kazanacağını öngören İMCO, ısı geri kazanımlı havalandırma cihazları, fanlar, elektrikli kanal ve santral tipi ısıtıcılar konusunda imalatlar yapması için 2000 yılında VENCO’nun kurulmasını sağladı. VENCO kısa sürede imalat serilerini genişletti, uluslararası standartların gerektirdiği sertifikalarını tamamladı ve bugün itibariyle 4 kıtada, 54 ülkeye ihracat yapan güçlü bir firmaya dönüştü.
İthal edilen ürünlerin yerli olarak üretilme kapasitesine ulaşılmasıyla birlikte, iç pazar satışını yöneten İMCO, daha verimli ve organize bir hizmet sunma amacıyla VENCO ile birleşme kararı aldı.

Tek ve daha güçlü bir yapı olarak, VENCO bünyesinde çalışmaya devam edilerek, oluşacak verim artışıyla birlikte, hem iç hem de dış pazarda çok daha büyük hedeflere ulaşacağımıza inanıyoruz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın