Grundfos Türkiye Öğrencilerle Buluştu

Grundfos Türkiye, bugünün mühendislik öğrencilerinin geleceğin çalışanları, müşteri ve iş ortakları olarak büyük bir potansiyel taşıdığına inanıyor. Bu nedenle, İnsan Kaynakları ve mühendisleri ile birlikte Ekim ayında İstanbul Vodafone Arena’da düzenlenen Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı’nda yer aldı.

2014’ten bu yana katıldıkları fuarlar, bu yıl da hız kesmeden devam etti. Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı ise benzer etkinliklerin sonuncusuydu. Katılımcısı oldukları her etkinlikte hedef, yarının lider mühendislerine Grundfos’un pompa teknolojisi ve üretimi alanındaki öncü rolünü göstermek ve onları güvenilir bir işveren ve çalışma ortağı olarak sunulan fırsatlardan haberdar etmek. Bu sebeple Grundfos Türkiye için, öğrencilere ulaşabilecekleri kariyer fuarlarında yer almak büyük bir önem taşıyor.

Kariyer fırsatlarının yanı sıra, Grundfos Türkiye satış ekibi, Grundfos’un son nesil pompalarını öğrencilere tanıtıyor ve bu pompaların tarım ve atık su/su transferinden hastaneler, okullar ve zorlu endüstriyel süreçlere kadar çok geniş bir uygulama alanı sunduğunu da vurguluyor. Akıllı pompa sistemleri ve bu sistemlerde kullanılan son nesil teknolojilerin de öğrencilere tanıtılmasının yanı sıra bazı özel gösterimler yapılarak öğrencilere, pompaları birebir deneyimleme ve Grundfos ARGE merkezlerinin kullandığı ileri teknolojileri daha iyi anlama imkânı sunuluyor. Bu gösterimlerden biri, katılımını sağladıkları Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı’nda, sistem talep ve basıncındaki değişikliklere otomatik olarak cevap veren, elektronik kontrollü domestik sirkülasyon pompası yeni MAGNA3 için yapıldı.

Daha kapsamlı eğitim almak isteyen öğrenciler, yıl boyunca düzenlenen Grundfos Türkiye Akademi eğitimlerine ve online seminerlere katılma şansına sahip.

Grundfos Türkiye Genel Müdürü Burak Gürkan, “Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkelerden biri olan Türkiye’de üniversiteye kayıtlı 2.5 milyon öğrenci bulunuyor. Ülkemizin başarılı mühendislik öğrencileriyle iletişim kurmak, geleceğimiz açısından önemli.” yorumunda bulundu.

Exit mobile version